Prvý kazašský útočník v Poprade

Dres HK Poprad si v nasledujúcej sezóne oblečie Artyom Likhotnikov. S organizáciou Kamzíkov sa dohodol na spolupráci.

Pre útočníka s ľavým držaním hokejky pôjde o prvý angažmán v Európe. Do najvyššej slovenskej súťaže prichádza s jasným osobným aj tímovým cieľom. „Mám najvyššie očakávania a verím, že naša sezóna skončí v play-off posledným víťazným zápasom! Čo sa týka individuálnych ambícií, som útočník, takže chcem dať veľa gólov a čo najviac pomôcť spoluhráčom, aby sa dokázali presadiť,“ povedal po podpise kontraktu Lihkotnikov.

Fyzicky dobre disponovaný forward sa už teší na zápasy. Fanúšikom sa chce predstaviť najmä na ľade. „Ako hráč rád kombinujem so spoluhráčmi a tlačím sa do bránky. Teším sa, ako naživo ukážem fanúšikom, aký som typ hráča,“ prezradil o sebe 189 cm vysoký a 100 kg vážiaci Kazach.

„Na základe informácií, ktoré sme získali aj prostredníctvom Martina Klempu, sme našli silového útočníka, ktorý vie vyjsť z rohu a nebojí sa počas presiloviek postaviť pred bránu. Budeme od neho vyžadovať fyzickú hru a samozrejme góly z predbránkového priestoru. Verím, že bude produktívny, dokáže sa u nás presadiť tak, ako sa presadil v Kazachstane a pomôže nám,“ povedal očakávania od novej akvizície riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Likhotnikov pôsobil doposiaľ v kazašských resp. ruských súťažiach. Uplynulú sezónu začal v tíme Torpedo Ust-Kamenogorsk, dokončil ju v Arlan Kokshetau. V dresoch oboch účastníkov kazašskej ligy dosiahol v priebehu 55 zápasov bilanciu 18 gólov a 31 asistencií. Počas kariéry nastupoval vo viacerých mužstvách kazašskej súťaže a VHL. V KHL má na konte 39 duelov. 28-ročný útočník sa v roku 2021 zúčastnil svetového šampionátu v Lotyšsku, v drese reprezentácie nastúpil dovedna na 14 stretnutí.