Program prípravných zápasov pred sezónou 2020/2021
12. augusta 2020
Zrušenie predaja permanentných vstupeniek
16. augusta 2020

René Svitana: Mali sme to rozbehnuté na finále

Brat popradského kapitána René Svitana (20) odohral premiérový seniorský zápas počas sezóny 2017/18. V tomto ročníku nastúpil za Poprad v 14 zápasoch a zaznamenal tri asistencie. Časť sezóny strávil v prvoligových Leviciach. Celkovo odohral v najvyššej slovenskej súťaži 35 duelov, v ktorých získal sedem asistencií. V juniorskej lige odohral v základnej časti počas štyroch sezón dokopy 108 stretnutí s bilanciou 132 bodov za 47 gólov a 85 asistencií. Patrí do zlatého tímu popradského dorastu zo sezóny 2015/16, kde počas play-off nazbieral 15 bodov v 15 zápasoch.

„K hokeju som sa dostal samozrejme cez brata. Keď som bol malý, tak som chodieval na jeho zápasy a chytilo ma to,“ začal svoje rozprávanie mladší „Pinči“. „S bratom aj trénujem, počas koronakrízy som si s ním zahral aj hokejbal či inline hokej,“ dodal.

René patrí medzi talentované ročníky popradských odchovancov, ktorí čo to už povyhrávali a mali našliapnuté na úspech aj uplynulú sezónu. „Bola to veľká škoda, lebo sme to mali dobre rozbehnuté v juniorke na ďalšie finále a boli sme pripravení doniesť titul do Popradu, keďže sezónu predtým sme si to pokazili sami. Odhodlanie bolo veľké,“ vyjadril sa na margo predčasne zrušenej sezóny.

„Zatiaľ zlomovým momentom mojej kariéry bol dorastenecký titul, ktorý sme dostali do Popradu po dlhých rokoch. Bol to neopísateľný moment a pocit,“ povedal Svitana o svojom prvom veľkom tímovom úspechu.

Ako každý mladý hráč, aj René má jasný cieľ: „Plán je zabojovať o miesto v Poprade. Ak to nevyjde, bude to ťažké, musel by som zháňať nové pôsobisko, čo pri súčasnom hráčskom trhu by bolo zložité. Dôležité bude pre mňa naplno zabojovať v príprave.“

Facebook komentáre