Štyria Popradčania v nominácii na Hlinka Gretzky Cup 2021

Do záverečnej nominácie na prestížny turnaj Hlinka Gretzky Cup 2021 sa dostali štyria zástupcovia hokejového Popradu.

Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov uzavrel nomináciu na Hlinka Gretzky Cup 2021. Na finálny 24-členný zoznam sa dostali aj štyria zástupcovia z Popradu – Sebastián Nahálka, Filip Mešár, Markus Suchý a Alex Šotek. Pre všetkých pôjde o prvú účasť na tomto turnaji.

„Rozhodovanie bolo veľmi náročné. Medzi hráčmi, ktorí pokračujú ďalej a ktorí skončili, boli minimálne rozdiely. Chceli sme však vyskladať vyvážený tím, aby v ňom bola útočná i defenzívna sila a tiež hráči použiteľní v presilovkách i oslabeniach. S chlapcami, ktorých sme vyradili, však chceme ďalej pracovať. Verím, že toto nepopulárne rozhodnutie ich namotivuje, aby pracovali ešte lepšie,“ vyjadril sa o nominácii hlavný tréner Ivan Feneš pre oficiálny web SZĽH.

Slovenská reprezentácia vyzve postupne hráčov USA, Nemecka a Švédska. Prvé dva celky postúpia do semifinále, zvyšné dva si zahrajú o konečné umiestnenie. V břeclavskej skupine si o postup zahrajú reprezentácie Česka, Ruska, Fínska a Švajčiarska. Tento tradičný turnaj sa hraje od roku 1991, Slovensko zatiaľ dosiahlo ako najlepšie umiestnenie dve tretie miesta z rokov 1997 a 1998.