Traja Popradčania v reprezentácii do 18 rokov

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká po ročnej odmlke medzinárodná konfrontácia.

Počas najbližšieho víkendu absolvuje v Piešťanoch prípravný dvojzápas s českými rovesníkmi. Oba duely, v piatok aj v sobotu so začiatkom o 17.00 hod. sa vzhľadom na nelichotivú epidemiologickú situáciu uskutočnia za dodržania prísnych opatrení.

Do 28-člennej nominácie hlavného trénera Ivana Feneša sa zmestili aj traja Popradčania – Alex Šotek, Filip Mešár a Markus Suchý. Šotek so Suchým pôsobia v projekte Slovensko 18, ktoré hrá svoje zápasy v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

Hoci dvojzápas s Čechmi neprichádza z epidemiologického hľadiska v ideálnom čase, má svoj účel. A to hneď z viacerých hľadísk. „Prvým je, že chlapci s ročníkom narodenia 2003 prídu druhý rok za sebou o účasť na majstrovstvách sveta. Navyše rok nemali medzinárodnú konfrontáciu, ktorú už nutne potrebujú. Aj z toho hľadiska, že o desať mesiacov ich čaká boj o miestenky na juniorské majstrovstvá sveta. Chceli sme ich vidieť v kvalitnej zostave. K dispozícii máme ja mladších chlapcov, ktorých si zasa chceme pripraviť pre osemnástku v budúcej sezóne. Svojou kvalitou a výkonmi si vypýtali miesto v nominácii na tento dvojzápas,“ povedal pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja Ivan Feneš.

MenoTímLigaZápasyGólyAsistencieBody
Alex ŠotekSlovensko U18Slovenská hokejová liga14134
HK PopradTipos extraliga4000
Filip MešárHK PopradTipos extraliga24369
Markus SuchýSlovensko U18Slovenská hokejová liga13112

Oba zápasy si môžete pozrieť na na youtubovom kanáli Slovenského zväzu ľadového hokeja v priamom prenose vždy od 17.00 hod.