Útočné rady rozšíril lotyšský útočník

26-ročný krídelník Frenks Razgals prichádza podporiť popradský útok.

V tejto sezóne získal skúsenosť so slovenským hokejom, keď tri zápasy odohral za Duklu Trenčín. V nich strelil jeden gól a následne utrpel zranenie, čo zapríčinilo jeho predčasný koniec v tomto tradičnom tíme. „Celé leto som sa zodpovedne pripravoval na štart sezóny, ale v mojom treťom zápase som utrpel zranenie. Dukla sa rozhodla priniesť do tímu, ktorému sa nedarilo novú krv, a preto som skončil. V tejto lige som však chcel ostať, pretože má výbornú úroveň a plno zručných hráčov. Toto bola moja priorita. Keď mi nedávno agent zavolal, že Poprad prejavil záujem, bola to rýchla voľba. Podpísal som zmluvu a som tu,“ povedal po svojom príchode pod Tatry lotyšský reprezentant.

„Stále pracujeme na rozšírení kádra a pripravujeme príchod ďalších hráčov. Frenks výborne korčuľuje, má šikovné ruky a prinesie dynamiku na ľadovú plochu. Je veľmi nepríjemný vo forčekingu. Veríme, že sa u nás presadí a svojim dielom prispeje ku postaveniu v tabuľke, ktoré zodpovedá našim cieľom,“ vyjadril sa riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Razgals odohral päť sezón v KHL za Dinamo Riga, v ktorom zaznamenal 7 bodov v 74 stretnutiach. Striedavo pôsobil aj v lotyšskej lige, kde má bilanciu 50 gólov, 43 asistencií z 86 zápasoch základnej časti. V sezóne 2019/20 okúsil českú ligu v drese Vítkovíc. V minulej sezóne nastupoval za poľské Jastrzebie v ktorom získal 40 bodov v 40 dueloch základnej časti. Je lotyšský reprezentant, okrem mládežníckych šampionátov má na svojom konte aj 10 zápasov na seniorských MS v rokoch 2017 a 2018.