V tíme nastávajú prvé zmeny

Do Popradu prišiel skúsený 31-ročný český center Petr Kolouch. Naopak káder opúšťa fínsky útočník Jouka Juhola. Boris Brincko odchádza na striedavý štart do tímu HC 19 Humenné.

Neuspokojivé postavenie tímu v tabuľke prináša prvý prievan do kabíny. V kádri skončil Jouka Juhola. Ďakujeme mu za jeho služby a prajeme len to najlepšie v ďalšej kariére. Boris Brincko smeruje na striedavý štart do Humenného za účelom vyššieho zápasového vyťaženia. Naopak novou tvárou v kabíne je 31-ročný center Petr Kolouch.

„Začiatkom novembra som skončil v Grazi z dôvodu zranenia. Určitý čas mi trvalo dať sa dokopy, ale už som posledné týždne trénoval aj na ľade. S agentom sme riešili čo ďalej a dostali sme viacero ponúk. Vybral som si práve tú popradskú. Prichádzam do stále ambiciózneho tímu, ktorý ale momentálne nie je na tých miestach, kde by chcel byť. O mojom príchode rozhodli aj referencie od hráčov, ktorý klub poznajú a tiež aj prostredie Popradu – hlavne Tatry. Tie poznám veľmi dobre, minimálne raz ročne som sem vždy prišiel na výlet. Viem, že budem potrebovať pár zápasov nato, aby som sa dostal po pauze do zápasového tempa, ale verím, že budem platnou posilou a pomôžem Popradu na vyššie priečky. Lebo kvalita tu je, len ju musíme pretaviť do víťazstiev,“ povedal po svojom príchode do Popradu odchovanec družobných Vítkovíc.

Petr Kolouch odohral gro svojej profesionálnej kariéry v českej najvyššej súťaži v drese dvoch tímov – Vítkovíc a Olomouca. Počas 11 sezón nastúpil na 466 zápasov, v ktorých zaznamenal celkovo 168 bodov za 71 gólov a 97 asistencií. V aktuálnej sezóne zažil svoju prvú legionársku skúsenosť v rakúskom Grazi. Poprad bude jeho prvou slovenskou zastávkou.

V kádri sa pripravujú aj ďalšie zmeny, o ktorých Vás budeme informovať na našej webstránke.