O výhre Kamzíkov rozhodol úvod druhej tretiny
14. novembra 2018
Stanovisko k disciplinárnemu konaniu
16. novembra 2018

Do Popradu prichádza brankár Patrik Nechvátal

Z HC Orli Znojmo prichádza do Popradu český brankár Patrik Nechvátal.

Patrik Nechvátal je odchovancom Karlových Varov. V minulosti si obliekol aj dresy Litvínova, Vsetína, Hodonína, Sokolova, Mostu, Bilina a posledných päť sezón strávil v nadnárodnej EBEL, kde si okrem Znojma obliekol aj dres HC Innsbruck. Nechvátal je taktiež mládežníckym reprezentantom Českej republiky.

,,Sezónu som začal v Znojme. Začiatok nebol úplne ideálny, neskôr prišlo zranenie kolena, ktoré ma vyradilo na vyše mesiaca z hry. Začalo sa dariť brankárovi, ktorý prišiel do Znojma a situácia sa musela začať riešiť. Prišla ponuka z Popradu, na ktorú som neváhal ani sekundu, pretože už som sa so Znojmom zúčastnil turnaja o Tatranský pohár. Zázemie je tu veľmi pekné, krásny štadión, Vysoké Tatry a okolie, kabína je taktiež super. Tímu sa darí a všetko to funguje ako má. Verím, že to je cesta tým správnym smerom. Navyše, Tomáša Vošvrdu poznám už z juniorských časov, mnoho zápasov sme proti sebe chytali, takže sa poznáme a pevne dúfam, že sa budeme podporovať a bude sa dariť nielen nám, ale aj celému tímu,” vyslovil po príchode Tomáš Nechvátal.

,,Po odchode Luku Gračnara sme začali hľadať adekvátnu náhradu. Mali sme rozpracovaných troch brankárov, prioritou bol slovenský brankár, ale žiaľ sa nám to nepodarilo. Sme preto veľmi radi, že sme si vybrali brankára zo Znojma, s ktorým máme dobré vzťahy. Patrik Nechvátal potrebuje dostať šancu, chytal päť rokov v EBEL lige. Predpoklady sú, že to bude kvalitný brankár a spoločne s Tomášom Vošvrdom budú potvrdzovať kvalitné výkony,” povedal Ľudovít Jurinyi na margo novej brankárskej posily.

Patrik Nechvátal bude v popradskom tíme nosiť číslo #7.

Facebook komentáre