Víťazstvo nad Zvolenom okorenené mnohými návratmi či skvelými mladíkmi
5. augusta 2017
Pod Pustým hradom skóroval König
9. augusta 2017

Marcel Ozimák: Mladí nám to sťažujú, niekedy je snaha viac ako profesorstvo

Kamzíci majú za sebou prvé dva prípravné zápasy, v ktorých si viedli herne aj výsledkovo veľmi dobre. Ako vidí túto časť prípravy na novú sezónu tréner Popradu Marcel Ozimák?

V zápase proti Zvolenu sme zaznamenali presvedčivé víťazstvo. Panuje po ňom spokojnosť?

Sú momenty hry, kedy robíme veľké chyby a stále tam vidíme  rezervy. Výsledok by som nepreceňoval. Tieto zápasy sú najmä vítané preto, aby sme odhalili veci, ktoré musíme stále zlepšiť. Na Zvolene, ale v konečnom dôsledku aj na nás, bolo vidno únavu z prípravy a preto ten zápas občas nevyzeral úplne najlepšie.

V dueli s Košicami bol kapitánom Štefan Fabian, proti “bryndziarom” ním bol Patrik Svitana. Ako to bude ďalej?

Kabína si pre túto sezónu zvolila za kapitána Fabiana, asistentmi budú Svitana a Brejčák. Arne Kroták pred voľbou sám vystúpil pred spoluhráčov a “céčka” sa vzdal so slovami, že by to žezlo mal prevziať niekto mladší. Toto je podľa mňa veľké gesto, ktoré utuží aj kolektív a takto by to malo byť.

Veľmi dobrý výkon podalo v tomto zápase niekoľko mladíkov, ktorí sa aj gólovo presadili.

Sú síce mladí ale nie až tak veľmi. Ak chcú hrávať, musia sa na ľade presadiť. Darwinova teória predsa platí aj v hokeji. Na jednej strane nám to sťažujú, keďže si v konkurencii so staršími hráčmi vedú dobre, no my sme tomu nakoniec veľmi radi. My máme v pláne, podobne ako v minulej sezóne, týmto mladíkom dávať dostatok priestoru. Teraz dostanú určité základy a o rok, dva, tri by mali byť nosnou kostrou popradského hokeja.

V prvom zápase sme sa predstavili v Košiciach. Ako prišlo k víťazstvu na východe Slovenska, kde nie sú na prehry zvyknutí? 

Chlapci v Košiciach podali výkon na hranici svojich možností. Možno v tom dueli nevyhralo hokejové umenie ale kolektívny výkon. V druhej a tretej tretine sme mali navrch najmä čo sa týka fyzických síl. Avšak budem sa opakovať, tieto výsledky nie sú až také dôležité. My tvrdo pracujeme aj naďalej, čakajú nás ďalšie veľmi ťažké tréningy. Všetko to smerujeme k tomu, aby sme pritiahli divákov na tribúny vďaka aktívnej hre a tomu, že na ľade uvidia aj mladých hráčov a mnoho Popradčanov. Cieľom je samozrejme aj účasť v play off, no najdôležitejšie je ľuďom ukázať, že aj my vieme hrať pekný, útočný a atraktívny hokej.

Môžeme aj naďalej očakávať až do Tatranského pohára s rotáciou hráčov v zápasových zostavách?

Presne tak. Ten káder máme veľmi široký a hrať budú najmä tí, ktorí tu ešte nemajú isté miesto. Máme aj farmu, čiže aj tam bude priestor skúšať hráčov. Rotovať budeme aj brankárov, už vo Zvolene by mal nastúpiť Corbeil. V útoku toho už veľa nenavymýšľame, tam už je nejaká ta predstava o zložení kádra. V obrane však mladí hrajú veľmi dobre. Pravidelne sa zrážajú, dobre korčuľujú a ich snaha je vysoká. Tieto aspekty sú niekedy dôležitejšie ako nejaký profesorský hokej.

 

Facebook komentáre