Poprad jasne zdolal Košice

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Hokejisti Popradu deklasovali v 3. kole Tipos extraligy lídra tabuľky z Košíc 7:2. Domáci vykročili za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 5:0. Úradujúci majster utrpel v tejto sezóne prvú prehru. Popradčania rozhodli o výsledku už počas prvých 15 minút, keď strelili päť gólov. Postupne sa presadili Tomáš Záborský, Andrej Kukuča, v presilovej hre Oldrich Kotvan a dva presné zásahy si pripísal Dominik Jendek. V prostrednej časti skóroval Markus Suchý. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Brettovi Pollockovi a Patrikovi Rogoňovi, no to bolo z ich strany všetko. Za domácich si pripísal svoj druhý gól v zápase Suchý. V drese Popradu zaznamenalo minimálne bod až 15 hráčov.

Góly: 2. Záborský (Brejčák, Coulter), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek, Mlynarovič), 16. Jendek (Šotek, Betker), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)

Rozhodovali: Hronský, Rojík – Durmis, Gegáň

Vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič 5 min za hrubosť, Šimun 5+DKZ za bitku a Deyl 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Markus Suchý – Brett Pollock

2 474 divákov

Poprad: Vay (Rabčan) – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Gerlach, Coulter, Záborský – Jendek, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Košice: Janus (14. – 20. Jurčák) – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Hudec – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Zigo, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Jokeľ, Šimun, Rogoň

Aleš Totter (tréner Popradu) – Všetko šlo podľa plánu, hráči podali skvelý výkon a dokráčali sme k víťazstvu. Nepreceňujeme ho, pretože v hokeji sú zápasy ako dnes, keď vám vyjde všetko. Po zbabranom zápase v Trenčíne sme zareagovali tak, ako má reagovať víťazná mentalita. Nemali sme o sebe žiadne pochybnosti. Dnešný zápas si môžeme povedať, že bol vybavený po prvej tretine, ale nesmieme zabúdať, že ďalší zápas začne od 0:0 a my musíme byť pripravení. Som rád, že môžem pracovať s tak pracovitým tímom.

Dan Ceman (tréner Košíc) – Ťažko sa mi hodnotí, boli sme totálne prehraní už od začiatku, neboli sme pripravení, veď stav 5:0 bol veľmi skoro. Po náročnom programe v Lige majstrov som sa bál úvodných dvoch zápasov, ale tie sme zvládli, hrali sme dobre. Ale moje obavy sa naplnili dnes. Neboli sme pripravení, všade sme boli neskoro, prehrávali sme osobné súboje. Beriem to aj na seba. Pripraviť mužstvo je moja úloha. Dostali sme dnes dobrú lekciu, z ktorej sa musíme poučiť. V tejto súťaži musíte tvrdo pracovať a odovzdať na ľade všetko, inak nebudete úspešní. Musím pogratulovať Popradu, boli dobre pripravení už od začiatku zápasu.