Poprad vyhral aj štvrtý zápas a je opäť v semifinále

HC 07 Detva – HK Poprad 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Prvú príležitosť zápasu si vypracovala Detva, Vošvrda najprv zachránil Poprad pri dorážke Coxa, a následne mu pomohla pravá žŕdka pri Bačovej strele. Na začiatku 7. minúty mal obrovskú šancu na otvorenie skóre Preisinger, netrafil úplne odkrytú bránku Lazušina. Napravil to o 36 sekúnd Mashinter, ktorého vyzval k úniku Mešár a nedal Lazušinovi šancu – 0:1. Vedenie Popradu trvalo iba 55 sekúnd, počas presilovky doklepol po skrumáži puk za Vošvrdu Cox – 1:1. V 11. minúte Haščák z ničoho nič nakorčuľoval medzi kruhy a jeho povestná strela vymietla dolné rohy detvianskej bránky – 1:2. Na začiatku 15. minúte sklepol Zagrapan Višnevského strelu a bolo to 1:3. Domáceho gólmana nahradil v bráne Petrík a toho privítal v zápase Vandas. Jeho strelu zastavila spojnica detvianskej bránky.

V 30. minúte vyrazil Petrík Haščákovu strelu, Preisinger v dobrej pozícii netrafil puk. V 36. minúte dostali domáci výhodu 99-sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov, Kamzíci ju statočne ubránili a aj hneď nasledujúcu dvojminútovú presilovku pri Višnevského vylúčení. Jedinú šancu mali domáci v 36. minúte, počas spomínanej presilovky o dvoch hráčov zazvonila Vošvrdova ľavá žŕdka.

V tretej tretine to bol už viac boj, hokejovej kvality ubudlo, ale Poprad hral presne to, čo potreboval. Domáci hokejisti sa snažili aspoň skorigovať nepriaznivý stav, ale obrana Popradu stála na pevných nohách a čo cez ňu prešlo, to vyriešil brankár Vošvrda. Detve  sa napokon napriek veľkej snahe nepodarilo streliť vytúžený gól ani v záverečnej presilovke, v sérii s Popradom napokon podľahli v najkratšom možnom čase.

Poprad postúpil druhýkrát v rade do semifinále.

Góly: 8. Cox (Čacho, Rais) – 7. Mashinter (Mešár), 11. Haščák (Skokan), 15. Zagrapan (Višnevskij)

Rozhodovali: Goga, Výleta – D. Konc ml., J. Konc ml.

Vylúčení: 4:8 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HC 07 Detva: Lazušin (15. Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Klíma, Lalík – Ľupták, Halama, Magdolen – Ščurko, V. Fekiač, Žilka

Hlasy po zápase:

Marek Zagrapan – útočník HK Poprad: Sme všetci veľmi radi, že sme postúpili v čo najkratšom čase. Nerodilo sa to ľahko, Detva hrala dobre, ale o ten kúsok sme boli lepší. Odpočinieme si a pripravíme sa na semifinále.

Peter Mikula – tréner HK Poprad: Je to príjemný pocit, že sme postúpili. Splnili sme svoj cieľ, dostali sme sa možno z hľadiska kvality cez ľahšieho súpera, ale ten bol kvalitný. Poznám trénera Bokroša, ten ich veľmi dobre pripravil. Tešíme sa na ďalšieho súpera.