Poprad zlanáril elitného útočníka

Novým členom popradskej kabíny sa stala hviezda uplynulého ročníka Tipos extraligy Max Gerlach.

Ten prichádza do známeho prostredia, keďže uplynulý ročník strávil v neďalekom Prešove. „Myslím si, že tu je mnoho vecí, ktoré pre organizáciu a tím idú pozitívnym smerom. Poprad má veľa dobrých hráčov, ktorí sa v budúcom roku pokúsia spraviť veľký krok k tomu, aby sme boli top tím v lige,“ povedal po príchode do Popradu.

„Chcem súperiť s najlepšími tímami v lige. Myslím si, že je tu veľký potenciál. Chcem pokračovať v pozdvihnutí svojej hry a každý zápas sa stať lepším hráčom,“
odhodlane dodal najproduktívnejší hráč základnej časti skončenej sezóny.

„Sme veľmi radi, že sme sa s Maxom dokázali dohodnúť. Má to pre nás veľký význam. Potrebovali sme produktívneho strelca, ktorý vie skórovať z rôznych situácií. Dokázal to aj minulý ročník, keď v Prešove dokázal vyhrať ligovú produktivitu. Budeme mať od neho veľké očakávania, čo sa týka gólov a bodov, či už v hre päť na päť, presilovkách a rozhodujúcich situáciách. Je to veľmi pracovitý a dobrý človek. Tešíme sa na neho. V neposlednom rade je to aj pekná symbolika, pretože Gerlach patrí pod Gerlach,“ zhodnotil novú posilu riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Max Gerlach strávil juniorskú kariéru v kanadskej lige WHL. V dresoch Medicinu a Saskatoonu nazbieral 251 bodov za 141 gólov a 110 asistencií v 277 dueloch. Nasledujúce štyri sezóny odohral v Európe. Svoju cestu začal v druholigovom švajčiarskom tíme Ticino Rockets a tá pokračovala v ďalšom ročníku cez rakúsky Innsbruck. Sezónu 2021/22 začal v druholigovom švédskom celku AIK, z ktorého po odohraní troch zápasov prestúpil do talianskeho Pustertalu. Uplynulý ročník odohral za Prešov v slovenskej extralige, kde sa stal najlepším strelcom (34 gólov) a aj najproduktívnejším hráčom základnej časti (59 bodov).