Dva góly Bjalončíka pomohli Popradu k výhre nad Detvou
30. septembra 2018
Poprad porazil Miškovec po predĺžení
2. októbra 2018

Preview zápasu HK Poprad vs DVTK Jegesmedvék Miškovec

Na oba tímy čaká vzájomná súťažná premiéra, lebo doteraz sa stretli vždy iba v rámci prípravy alebo vo Vyšehradskom pohári. Miškovcu sa proti Popradu v minulej sezóne darilo, keď vyhral všetky tri vzájomné zápasy vo Vyšehradskom pohári. Pred aktuálnou sezónou odohrali súperi prípravný zápas, v ktorom uspeli domáci Kamzíci. Poprad je na víťaznej vlne, vyhral štyri zápasy za sebou a celkovo päť z posledných šiestich. Táto séria ho už vyniesla vo vyrovnanej lige na 6. miesto so ziskom 14 bodov. Miškovec vyhral posledné dva duely a drží postupové 8. miesto s 12 bodmi. Oproti Popradu má však na svojom konte odohraný zápas navyše.

Posledných päť zápasov Popradu (4-1):

Detva – Poprad 0:3

Poprad – Zvolen 3:2 sn

Košice – Poprad 0:1

Poprad – Žilina 6:3

Nitra – Poprad 4:1

Posledných päť zápasov Miškovca (3-2):

Miškovec – Nové Zámky 4:2

Liptovský Mikuláš – Miškovec 1:3

Detva – Miškovec 5:2

Miškovec – Zvolen 0:5

Miškovec – Orange 20 8:4

Posledné vzájomné zápasy (1-3):

Poprad – Miškovec 3:1 (prípravný)

Miškovec – Poprad 4:1 (Vyšehradský pohár 2017)

Poprad – Miškovec 2:3 (Vyšehradský pohár 2017)

Miškovec – Poprad 4:3 pp (Vyšehradský pohár 2017)

 

V bráne sa predstaví Luka Gračnar.

Obrana prešla drobnými zmenami. Prvá obrana je písaná dvojica Lukáš Kozák a Arturs Salija. Ako siedmy bek dnes nastúpi junior Boris Česánek s číslom 55.

Útoky postihli drobné zmeny. Po boku Samuela Mlynaroviča si zahrajú Patrik Svitana a Jindřich Abdul. V druhom útoku budú na krídlach korčuľovať Samuel Takáč a Dávid Bondra. Centrom druhého útoku je Lukáš Paukovček. Radomír Heizer bude mať k dispozícii na krídlach dvojicu Marek Zagrapan a Patrik Koyš. Štvrtý útok nepostihli žiadne zmeny.

Peter Kundrík je zapojený v tréningovom procese. Choroba zastihla dvoch legionárov. Do dnešného zápasu tak nezasiahnu obrancovia Joona Erving a Simon Karlsson. Rastislav Václav sa nezmestil do zostavy.

Kompletnú zostavu nájdete o 16:00 na oficiálnom facebooku HK Poprad.

Facebook komentáre