Preview zápasu HK Poprad vs DVTK Jegesmedvék Miškovec

Na oba tímy čaká vzájomná súťažná premiéra, lebo doteraz sa stretli vždy iba v rámci prípravy alebo vo Vyšehradskom pohári. Miškovcu sa proti Popradu v minulej sezóne darilo, keď vyhral všetky tri vzájomné zápasy vo Vyšehradskom pohári. Pred aktuálnou sezónou odohrali súperi prípravný zápas, v ktorom uspeli domáci Kamzíci. Poprad je na víťaznej vlne, vyhral štyri zápasy za sebou a celkovo päť z posledných šiestich. Táto séria ho už vyniesla vo vyrovnanej lige na 6. miesto so ziskom 14 bodov. Miškovec vyhral posledné dva duely a drží postupové 8. miesto s 12 bodmi. Oproti Popradu má však na svojom konte odohraný zápas navyše.

Posledných päť zápasov Popradu (4-1):

Detva – Poprad 0:3

Poprad – Zvolen 3:2 sn

Košice – Poprad 0:1

Poprad – Žilina 6:3

Nitra – Poprad 4:1

Posledných päť zápasov Miškovca (3-2):

Miškovec – Nové Zámky 4:2

Liptovský Mikuláš – Miškovec 1:3

Detva – Miškovec 5:2

Miškovec – Zvolen 0:5

Miškovec – Orange 20 8:4

Posledné vzájomné zápasy (1-3):

Poprad – Miškovec 3:1 (prípravný)

Miškovec – Poprad 4:1 (Vyšehradský pohár 2017)

Poprad – Miškovec 2:3 (Vyšehradský pohár 2017)

Miškovec – Poprad 4:3 pp (Vyšehradský pohár 2017)

 

V bráne sa predstaví Luka Gračnar.

Obrana prešla drobnými zmenami. Prvá obrana je písaná dvojica Lukáš Kozák a Arturs Salija. Ako siedmy bek dnes nastúpi junior Boris Česánek s číslom 55.

Útoky postihli drobné zmeny. Po boku Samuela Mlynaroviča si zahrajú Patrik Svitana a Jindřich Abdul. V druhom útoku budú na krídlach korčuľovať Samuel Takáč a Dávid Bondra. Centrom druhého útoku je Lukáš Paukovček. Radomír Heizer bude mať k dispozícii na krídlach dvojicu Marek Zagrapan a Patrik Koyš. Štvrtý útok nepostihli žiadne zmeny.

Peter Kundrík je zapojený v tréningovom procese. Choroba zastihla dvoch legionárov. Do dnešného zápasu tak nezasiahnu obrancovia Joona Erving a Simon Karlsson. Rastislav Václav sa nezmestil do zostavy.

Kompletnú zostavu nájdete o 16:00 na oficiálnom facebooku HK Poprad.