Preview zápasu HK Poprad vs HK Dukla Ingema Michalovce

17. kolo Tipsport ligy prinesie súboj dvoch trápiacich sa tímov. Michalovce vyhrali iba jeden zápas z posledných siedmich, Popradčania uspeli dvakrát. Hostia z Michaloviec okupujú vďaka výbornému úvodu 5. miesto tabuľky so ziskom 23 bodov, Poprad klesol na 11. priečku so 17-bodovým zápisom. Po zápase v Budapešti abdikoval hlavný tréner František Štolc, svoje miesto opustil aj jeho asistent Pavel Paukovček. Pre dnešný duel bude mať Poprad dočasného hlavného trénera Juraja Bondru, jeho asistentom bude Ján Šimko.

 

Posledných päť zápasov Popradu (1-4):

Budapešť – Poprad 7:3

Poprad – Zvolen 3:4

Banská Bystrica – Poprad 4:1

Poprad – Trenčín 2:3 sn

Poprad – Nové Zámky 1:0

 

Posledných päť zápasov Michaloviec (1-4):

Michalovce – Miškovec 2:3 pp

Nitra – Michalovce 6:2

Liptovský Mikuláš – Michalovce 1:0 pp

Michalovce – Budapešť 4:1

Michalovce – Zvolen 2:5

 

Posledné vzájomné zápasy (1-2):

Michalovce – Poprad 4:3 sn

Poprad – Michalovce 2:3 sn (Tatranský pohár 2019)

Poprad – Michalovce 11:1 (prípravný zápas 2014)

 

Info z kádra

V bránke sa predstaví Tomáš Vošvrda, chrbát mu bude kryť junior Roman Rychlik.

Dnes sa predstaví sedemčlenná obrana, ako posledný je napísaný Aleksandar Magovac. Rotácia dnes vyšla na Štefana Fabiana.

Útočné formácie sú oproti zápasu v Budapešti mierne zmenené, Peter Bjalončík bude center prvého útoku na krídlach s Lukášom Handlovským a Michaelom Vandasom. Samuel Mlynarovič a Peter Kundrík budú krídelníci u centra Lukáša Paukovčeka.

Tréneri nemajú k dispozícii zranených Matúša Paločka, Matúša Matisa, Jorgena Karteruda a Patrika Svitanu, ktorý stále pociťuje bolesti v dolnej časti tela. Zo zápasu s Budapešťou si odniesol zranenie dolnej časti tela Boris Česánek. Dĺžka absencie bude známa po ďalších vyšetreniach.

 

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 16.00 hod. Vstupenky si môžete zakúpiť z pohodlia domova na predpredaj.sk.