Na zápase si pripomenieme 74. výročie oslobodenia mesta
1. februára 2019
Februárová tombola
1. februára 2019

Preview zápasu HK Poprad vs MsHK DOXXbet Žilina

Tímy dnes odohrajú svoj posledný vzájomný zápas v základnej časti. V doterajších štyroch bol úspešnejší Poprad. Ten sa v tabuľke nachádza na 5. mieste so ziskom 89 bodov. Žilina je na 12. mieste so 44 bodmi a na vyhnutie sa baráži potrebuje preskočiť momentálne jedenásty Liptovský Mikuláš, ktorý má náskok 8 bodov.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Nové Zámky – Poprad 5:2

Banská Bystrica – Poprad 3:2

Poprad – Budapešť 3:2 pp

Trenčín – Poprad 2:1 sn

Nitra – Poprad 3:5

Posledných päť zápasov Žiliny (3-2):

Žilina – Zvolen 0:5

Miškovec – Žilina 6:4

Žilina – Detva 4:3

Žilina – Nové Zámky 3:2 sn

Košice – Žilina 4:5 sn

Posledné vzájomné zápasy (5-0):

Žilina – Poprad 2:3

Poprad – Žilina 5:2

Žilina – Poprad 3:7

Poprad – Žilina 6:3

Poprad – Žilina 3:2 pp

V bráne opäť nastúpi Tomáš Vošvrda.

V prvej obrannej dvojici bude hrať Alex Miner s Danielom Brejčákom. Ján Ťavoda sa presunul do druhej obrany k Artursovi Salijovi. Tretí obranný pár tvoria fínski legionári Joona Erving a Keni Karalahti. Siedmym obrancom je Marcel Petran.

Prvý útok ostal nezmenený, v druhom útoku bude hrať centra Marek Zagrapan, ktorému po boku budú korčuľovať krídla Samuel Takáč a Patrik Svitana. Centrom tretieho útoku je Martin Belluš s krídlami Justinom Buzzeom a Jindřichom Abdulom. Vo štvrtej formácii nastúpi Radoslav Macík a juniori Lukáš Olejník a Peter Kundrík.

Do zápasu dnes nemôže zasiahnuť Samuel Mlynarovič, ktorý má zranenie v dolnej časti tela a ani Lukáš Paukovček, ktorého trápi taktiež zranenie v dolnej časti tela. Patrik Koyš si lieči zranenie v hornej časti tela a Štefan Fabian má vysokoškolské povinnosti.

Kompletnú zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 16:00.

Facebook komentáre