V dôsledku stabilizácie a dosiahnutia čo najlepšej pozície sa v kádri realizujú zmeny
8. januára 2020
Útok Popradu prichádza vystužiť Jimmy Lodge
9. januára 2020

Adam Larkin novou posilou do defenzívy

HK Poprad uzatvoril kontrakt s obrancom Adamom Larkinom.

Pre Larkina pôjde o prvý zahraničný angažmán. „Som nadšený z nového klubu, v ktorom môžem odovzdávať a získavať skúsenosti z medzinárodného prostredia. Prichádzam do tímu, ktorý má vysoké ambície,“ povedala na úvod nová tvár v kabíne Kamzíkov.

Záujem tipsportligistu akceptoval aj vďaka dobrým referenciám. „O ponuke Popradu som sa dozvedel od agenta. Hráči, ktorí tu pôsobili, mi hovorili o meste a okolí, klube, podmienkach a štýle hokeja,“ uviedol.

Prispôsobiť sa bude musieť na iný štýl hokeja. Aj preto je na novú výzvu pripravený.  „Chcem vidieť a pochytiť európsky štýl hokeja. Som zvedavý, ako mi to pôjde s mojimi nohami, pretože ihrisko tu je oveľa väčšie ako v zámorí,“ uzavrel Larkin.

Dvadsaťštyriročný obranca odštartoval kariéru v nižších amerických súťažiach. 183 centimetrov vysoký bek pôsobil naposledy v tíme Greenville Swamp Rabbits hrajúcom ECHL. Adam sa k tímu pripojí už dnes. Pre problémy s batožinou sa však na ľad dostane až po jej doručení leteckou spoločnosťou. V zápasoch bude nastupovať s číslom #27.

Facebook komentáre