Ako trávia Vianoce Kamzíci?

Pre hokejistov či trénerov bývajú vianočné sviatky netradičné. Ich práca často mení plány a musia sa vysporiadať s trávením tohto času mimo kruhu rodiny. Ako je to v prípade členov tímu HK Poprad?

Peter Mikula – Sviatkovať budem pracovne. Sviatky však strávim doma, stretneme sa celá rodina, moje deti a vnúčatá. Pár hodín sa s nimi zabavím a zase sa vrátim do Popradu. Vianoce prežijem v duchu tohto krásneho sviatku. Na našom vianočnom stole nemôžu chýbať opekance, ryba, kapustnica a všetko ostatné, čo k tomu patrí.

Colin Jacobs – Príde za mnou moja priateľka, takže sa veľmi teším, ako si užijeme svoje prvé Vianoce na Slovensku. Doma máme tradíciu, že stále jeme morku so zemiakmi a nejakou omáčkou. Niekedy si však zvykneme urobiť také mexické Vianoce a narobíme veľa mexického jedla. Snažíme sa to každým rokom nejak obmieňať.

Jørgen Karterud – Tieto Vianoce budú úplne odlišné od tých, na ktoré som bežne zvyknutý, keďže nemám čas sa vrátiť do Nórska. Úprimne povedané, zatiaľ stále neviem, ako ich strávim. Možno vycestujem do Krakova, kde strávim deň alebo dva a jesť budem zrejme iba niekde v reštaurácii.

Petr Ulrych – Tohtoročné Vianoce strávim s priateľkou v Poprade. Ako štedrovečernú večeru si naservírujeme tradične rezeň so zemiakovým šalátom. Z tradícii dodržujeme akurát to, že cez deň nejeme mäso, pod tanier si dávame šupinu a večer si pustíme niekoľko lodičiek zo sviečok.

Patrik Nechvátal – Vianoce prežijem úplne klasicky, ako každý rok. Pozrieme si určite nejaké rozprávky, užijem si čas s rodinou, s našimi psíkmi a hlavne si vychutnám dobré jedlo. Následne si rozdáme darčeky a pozrieme si Tri oriešky pre Popolušku a Pretty woman. Na večeru nemôže chýbať rezeň so zemiakovým šalátom.

Marek Zagrapan – Budem sa snažiť trocha si oddýchnuť a pripraviť sa na to povianočné hokejové obdobie. Pôjdem samozrejme pozrieť rodičov, keďže po minulé roky som nemal možnosť sa s nimi toľko stretávať, takže teraz si to užívam plnými dúškami.

Samuel Takáč – Sviatky budem tráviť v kruhu rodiny. Počas príprav na štedrovečernú večeru sa snažím doma nezavadzať, takže sa vyberiem niekam do prírody si zašportovať. Na večeru už klasicky máme vyprážaného kapra a zemiakový šalát, no ja si namiesto toho dávam iba zemiaky. Nasleduje kapustnica, bobálky a tie klasické slovenské zvyky.

Daniel Brejčák – Štedrý deň trávim s rodinou, keďže mám malého synčeka a manželku. Tieto Vianoce pravdepodobne strávime u mojich rodičov v kruhu najbližšej rodiny. Na večeru budeme mať zemiakový šalát, rybu, rezeň a nejaké dezerty a koláče. Tie však na druhý deň idem poctivo vybehať (smiech). Následne si rozbalíme darčeky, ktorých ja dostávam požehnane, keďže som dobrý celý rok. Ku koncu dňa ešte chodievam na polnočnú omšu poďakovať za všetko, čo doma máme.