Cracovii sme podľahli najtesnejším rozdielom
8. augusta 2019
Cenník vstupného na zápasy 72. ročníka Tatranského pohára
13. augusta 2019

Andreas Štrauch po zápase s Cracoviou: Naše presilovky boli katastrofálne, musíme na nich ešte popracovať

Tretí prípravný zápas máme za sebou, pričom dnes Kamzíci ťahali za kratší koniec. Po utorňajšom víťazstve nad Liptovským Mikulášom prišla studená sprcha v podobe poľskej Cracovie, ktorá Popradčanov vycvičila z efektivity a zaslúžene si domov odváža podtatranský skalp.

Kamzíkov môže mrzieť najmä slabá efektivita a katastrofálne premieňanie presiloviek. K dispozícii ich mali Popradčania viac ako dosť, pričom v niektorých momentoch dokonca o dvoch hráčov. Pre väčšinu opôr bol dnešok prvým ostrým zápasom na ľade, pričom duel jednoznačne odhalil, kde má súčasný káder ešte slabiny. “Tie naše presilovky boli dnes úplná katastrofa, no ešte sme to nestihli nacvičiť. Ťažko sa to tým pádom hraje a navyše Krakov dobre bránil. V zápase bolo veľmi veľa presiloviek a oslaboviek, pričom finálny dojem teraz vyzerá takto zle,” započal pozápasový rozhovor navrátilec do kádra Kamzíkov Andreas Štrauch.

Tréneri vsadili na overenú kvalitu a dnes na ľad vybehla stará známa formácia v zložení Štrauch-Mlynarovič-Svitana, ktorá bola v minulosti postrachom tipsportligových klzísk. “V tej spomínanej formácii som sa cítil dobre a aj na tréningu nám to dosť išlo. Bohužiaľ sme mali veľa presiloviek, ktoré sme nemali nacvičené. V hre piati na piatich to bolo v pohode. Ten môj gól, to je úplne jedno, kto ho v tej príprave strelí. Mal však padnúť trochu skôr, aby sme dokázali ten zápas otočiť.”

A práve pre prvý útok to bol prvý zápas po letnom odpočinku. Podľa slov nášho krídelníka sa vraj hráči cítili dobre a v najbližších zápasoch sa môžme tešiť na oveľa lepšie výkony. “Na ľade som sa cítil výborne a bol som plný energie. Musíme však ešte natrénovať presilové hry, no zatiaľ ešte na to nebol čas. Doteraz sme trénovali systémové veci a keď začneme dávať góly aj z presiloviek, tá hra bude hneď vyzerať inak,” zakončil interview strelec jediného gólu Popradčanov v dnešnom zápase.

Facebook komentáre