Kamzíci sa prvýkrát zišli na ľade
22. júla 2019
Výdaj permanentiek na sezónu 2019/2020
25. júla 2019

Štefan Fabian: “Čaká nás náročný mesiac, no musíme byť pripravení.”

Druhá fáza prípravy odštartovala a Kamzíci včera prvýkrát vykorčuľovali na ľad. Prvý tréning je vždy náročný, no nálada bola dobrá a atmosféra uvoľnená. Tréningu sa zúčastnilo spolu 25 hráčov, od odchovancov, cez posily až po juniorov, pričom kvôli nedostupnosti ľadovej plochy v Poprade museli hráči Podtatrancov vycestovať do neďalekej Spišskej Novej Vsi. Zahrievací tréning na ľade dopadol dobre, hráči sa prvýkrát oťukali na ľade a mali možnosť natrénovať si špecifické herné situácie. Po tréningu sme si k mikrofónu odchytili Štefana Fabiana, ktorý nám poskytol svoje dojmy a názory zo začiatku druhej fázy letnej prípravy.

Ako sme už spomínali, prvý tréning bol zabiehací, no návrat na ľad nebol jednoduchým sústom. Inak to nepociťoval ani skúsený obranca, ktorý očakáva ešte pár náročných týždňov. “Ťažko povedať, či bol tento tréning nejaký špecifický, no celý tento mesiac bude pre nás ešte dosť náročný na kondíciu, takže august je ešte taký nepríjemný,” poodhalil svoje prvé dojmy Štefan Fabian.

Tréningu sa zúčastnila väčšina tímu, hoci trénerský tím na čele s Františkom Štolcom očakáva príchod Lukáša Paukovčeka a niekoľkých legionárskych posil. “Káder sa zatiaľ formuje celkom dobre. Myslím, že už je skoro hotový, ale všetko sa ukáže až neskôr, v priebehu sezóny.”

A práve legionári boli žhavou témou pre novinárov po pondelňajšej zaberačke. Ako sa vyjadril “Fabo”, ten o posilách ešte veľa nevie, ale plne dôveruje vedeniu, že vybralo tých správnych hráčov nielen na ľad, ale aj do kabíny. “Ja zatiaľ o legionároch veľa neviem, no vedenie si ich určite odsledovalo a ja verím, že určite zapadnú do kolektívu,” nádejal sa skúsený matador z kádra Podtatrancov.

Minuločný úspech je už síce minulosťou, no spomienky a emócie vo fanúšikoch rezonujú aj naďalej. Ruka v ruke s tým rastú aj ich očakávania do najbližšieho ročníka a podľa Štefana sa máme na čo tešiť. “Budeme tú úspešnú sezónu chcieť ešte posunúť ďalej, takže verím v to, že minulý ročník bude už minulosťou a v tom nasledujúcom sa posunieme ešte ďalej.”

Kapitánske úlohy nie sú nikdy jednoduché, keďže na vás vzhliada celý tím a veľa od vás očakávajú aj fanúšikovia. Ešte náročnejšie je to však v momente, keď kapitánske “Céčko” preberiete po takej legende, akou je bývalý popradský kanonier, Arne Kroták. Aké úlohy má v súčasnosti Štefan Fabian v kabíne HK Poprad? “Celý život som sa snažil stmelovať partiu a myslím si, že na tom sa nič nezmenilo. Budem v tom aj naďalej pokračovať. V tých ťažších momentoch sa budem snažiť chlapcov držať pokope, aby sme stále dokázali ťahať za jeden povraz,” sebavedomo vyhlásil sympatický bek, pre ktorého to už bude 15. sezóna, ktorú odohrá s Kamzíkom na hrudi.

Konkurencia taktiež nespí a súperi zbroja, čo im sily a financie stačia. Popradská kabína si tento fakt uvedomuje, no na nový ročník sa už všetci nesmierne tešia “Jedným okom samozrejme sledujeme aj súperov, ako sa posilňujú, a vyzerá to tak, že opäť to bude dosť nabité a že tie zápasy môžu byť veľmi vyrovnané.”

Facebook komentáre