Corey Neilson novým hlavným trénerom Popradu, menili sa aj asistenti

45-ročný rodák z kanadského mestečka Oromocto Corey Neilson sa stal novým koučom popradského tímu.

Naposledy trénoval nórsky Manglerud, z ktorého odišiel na konci októbra z rodinných dôvodov.

„Všetko sa udialo veľmi rýchlo, prešli iba tri dni od prvého telefonátu po môj príchod do Popradu. Prsty v ňom mal aj Matúš Petričko, bývalý hráč Popradu a môj bývalý spoluhráč,“ povedal po príchode pod Tatry nový popradský kouč.

Poprad ako obhajca finálovej účasti mal opäť vysoké cieľe, ale po kríze sa potáca na 9. mieste tabuľky s 15-bodovou stratou na lídrov. Sezóna však nie je odpísaná a ambície sú vysoké. „Som tu preto, aby sme vyhrávali. Poprad prešiel posledné zápasy zlým obdobím, ale stále je to veľmi dobrý tím. Tiež som počul iba pozitívne veci o klube, takže sa teším na víťazstvá,“ vyjadril sa Neilson o svojich cieľoch.

Popradská hokejová verejnosť je momentálne v zlej nálade, o čom svedčia mnohé útoky na sociálnych sieťach a fórach. Nový tréner jej preto posiela nasledovný odkaz: „Negativizmus nikdy nikomu nepomohol. Ja som pozitívny človek, teším sa z tejto príležitosti. Bude to výzva, ale viem, že máme dobrý tím, ktorý ešte vyhrá veľmi veľa zápasov. Fanúšikom môžem sľúbiť, že budeme hrať rýchlo a tvrdo.“

Do realizačného tímu pribudli noví asistenti – Jozef Skokan a Radoslav Suchý. Stanislav Salát ostáva na svojej pôvodnej pozícii.

Trénerskú kariéru rozbehol počas sezóny 2008/09 ešte ako hrajúci tréner Nottinghamu EIHL. Tímu ostal verný až do konca sezóny 2017/18. Následne strávil takmer tri celé ročníky v druholigovom nemeckom tíme Lausitzer Füchse. Aktuálnu sezónu začal v nórskom celku z Manglerudu. Neilson má skúsenosti aj z medzinárodného ľadu, bol asistentom trénera britského tímu na štyroch šampionátoch. Na MS 2021 v Rige viedol tím z pozície hlavného trénera.