Cracovii sme podľahli najtesnejším rozdielom

HK Poprad – Comarch Cracovia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Už od úvodu zápasu sa hral svižný hokej zo strany na stranu. Lepšie momenty zo strany Kamzíkov striedali tie slabšie, no také už raz sú prípravné zápasy. Oba tímy začali zápas v dobrom tempe, no do žiadnej vyloženej šance sa ani jeden z aktérov nedostal. Prvá tretina tak skončila v pomere 0:0.

Druhé dejstvo prinieslo už viac šancí na oboch stranách, pričom tempo zápasu neupadalo. Najprv síce Kanaďan Johansson nastrelil tyčku brány Krakova, no už o niekoľko minút neskôr otvoril skóre zápase hosťujúci Mikula, ktorému na gól asistovala bývalá opora zadných radov Kamzíkov, Miloslav Jáchym. Do konca tretiny sme sledovali ešte útočný hokej plný nepresností na oboch stranách, ktorý bol zapríčinený najmä tým, že viacero hráčov si obulo zápasové korčule dnes prvýkrát v sezóne.

Tretia tretina bola najviac gólovo zastúpená, pričom pre Kamzíkov mala horkú príchuť, keďže oba tímy v nej skórovali zhodný počet gólov. Do dvojgólového vedenia dostal hostí najprv Drzewiecki, aby o pár minút neskôr domáci navrátilec Andreas Štrauch iba kozmeticky znížil výsledok na 1:2. Záverečný tlak a oslabenie o dvoch hráčov poľský celok nakoniec ustál a spod Tatier si odváža cenný popradský skalp.

Góly: 54. Štrauch (Ťavoda, Mlynarovič), – 35. Mikula (Jáchym), 46. Drzewiecki (Gajor, Kamiński)

Rozhodovali: Orolin – Stanzel, Wolf

Vylúčení: 6:10

HK Poprad: Halo (Rýchlik) – Česánek, Kramár, Ťavoda, Johansson, Romaňák, Matejka, Semaňák – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Olejník, Mešár, Karterud – Martančík, Kundrik, Vašaš

Comarch Cracovia: Kowalówka (Kopřiva) – Kruczek, Bychawski, Jáchym, Ježek, Rompkowski, Gajor, Musiol, Gosztyla – Bepierszcz, Kalinowski, Domogala – Kapica, Vachovec, Mikula – Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński – Brynkus, Mriglot, Krynicki

František Štolc (tréner HK Poprad) – Nerád by som tento výsledok nejak rozoberal, keďže sme opäť obmenili káder. Znova sme nasadili dve formácie mladých juniorov, ktorí bojujú o miesto v prvom tíme. Prvý zápas zas odohrali Štrauch, Mlynarovič a Svitana, pričom Paločkovci hrali svoj druhý zápas. Ten výsledok ma až tak nezaujíma, keďže potrebujeme dať priestor všetkým hráčom. Toto bolo aj cieľom dnešného zápasu.

Máme pred sebou ešte dva prípravné zápasy v Sheffielde, kde by sme už chceli vyskúšať všetky naše silné lajny, ktoré máme zatiaľ zložené. Verím, že všetci hráči budú zdraví a uvidíme, nad ktorými ešte visí otáznik a tým dáme ešte šancu. Do Tatranského pohára chceme ísť následne s plnou vážnosťou a opäť ho vyhrať.

Pomaličky sa nám ten káder skladá. Naše plány nám však narušilo to, že sa nám zranilo pár hráčov a niektorí hráči nám ochoreli. Máme však šesť kompletných útokov a všetci musia dostať priestor, pretože kde inde ho dostanú, ak nie v príprave?

Som rád, že sme Filipovi Mešárovi mohli dať šancu, vzhľadom na to, že sa nám zranili niektorí hráči. Rozhodli sme sa ho vziať do tréningového procesu, no a on systémové pokyny dodržiaval na jednotku. Samozrejme, stále je to ešte len mladý chlapec a nie je to pre neho vôbec jednoduché. Je to prvá seniorská príprava, prežíva to v hlave, takže jeho výkon pokladám za výborný vzhľadom na to, čo sa v ňom po celý zápas odohrávalo.

Prvý plán bol taký, že chceme obnoviť formácie, ktoré boli v minulosti úspešné a sedeli si. Či to tak však ostane bude záležať najmä od ich výkonov a ich efektivity.