Jakub Dzivjak: Náš mladý tím to dotiahol veľmi ďaleko
12. júla 2020
Prvú seniorskú profesionálnu zmluvu si vybojoval nádejný gólman Roman Rychlík
15. júla 2020

Dávid Skokan sa vracia do Popradu, Patrik Svitana predĺžil zmluvu

Hokejový Poprad hlási podpis zmlúv s hviezdnymi útočníkmi.

„Kamzíci“ naďalej zbroja na novú sezónu a upísali si útočníkov s reprezentačnými skúsenosťami Dávida SkokanaPatrika Svitanu.

Dávid Skokan odohral za materský klub naposledy kompletnú sezónu 2008/09 a na niekoľko zápasov nastúpil aj v sezónach 2012/13 a 2015/16. „Je to už dlhá doba a teraz prišiel ten správny čas vrátiť sa domov. Je vo svete taká situácia aká je a aj to tomu napomohlo. Zavolal mi tréner Mikula, stretli sme sa, povedal mi svoju predstavu a videl som ako minulý rok Poprad hral, tak to tiež prispelo k návratu. Byť zároveň doma je vždy doma a som rád, že som späť,“ povedal Skokan ohľadom svojho návratu.

Výsledkom rokovaní dvoch strán je ročný kontrakt. „Rokovania prebiehali dlhšie, ale dohodli sme sa a obe strany budú spokojné,“ dodal na margo rozhovorov s vedením Popradu.

Popradský tím netají vysoké ambície, Dávid je v tomto opatrnejší: „Nemám také vyhlásenia, že ideme na titul, lebo viem, že k nemu vedie ťažká cesta, prešiel som si tým, niečo som vyhral, ale aj prehral. Som typ, ktorý v tomto ide cestou skromnosti a pokory. Začneme pomaly a uvidíme ako to dopadne.“

Popradský kapitán Patrik Svitana tiež objasnil dôvody, prečo začne svoju desiatu sezónu v Poprade. „Ja som popradský odchovanec a moja túžba je získať s Popradom majstrovský titul. Tento titul sa mi s Popradom stále nepodarilo získať, takže teraz je ten správny čas sa zomknúť a vytvoriť káder, ktorý vytúžený titul konečne získa. A ak mám hrať na Slovensku, budem hrať doma,“ netají „Pinči“ vysoké ambície.

O reprezentačného útočníka bol záujem aj inde, ale nakoniec sa vedeniu Popradu podarilo ho udržať: „Aj tým, že môj vek je taký aký je, chcel som ešte skúsiť kvalitnú zahraničnú ligu, boli tam aj nejaké rokovania, kde som čakal do poslednej chvíle a bol som z toho nervózny, ako sa to naťahovalo z týždňa na týždeň, takže som nakoniec rád, že mám istotu byť doma, kde cítim veľkú pohodu.“

Skokan odohral na Slovensku doposiaľ 284 zápasov, v ktorých nazbieral 160 bodov za 68 gólov a 92 asistencií. Okrem Popradu nastupoval aj v dresoch Slovana Bratislava, kde získal v roku 2012 titul a Košíc. V českej lige bol členom Slavie Praha, Hradca Králové, Chomutovu a Pardubíc. Na 27 zápasov okúsil aj KHL a sezónu 2018/19 dokončil ôsmimi zápasmi v nemeckej druhej lige. V juniorskom veku strávil tri roky v Rimouski v QMJHL a pripísal si štarty na troch MS do 20 rokov. Slovensko reprezentoval na MS 2014 a 2017, v celkovo desiatich zápasoch zaznamenal jednu asistenciu.

Svitana má na svojom konte v slovenskej najvyššej súťaži 549 štartov a v nich nazbieraných 306 bodov za 114 gólov a 192 asistencií. Dve sezóny strávil v Kazachstane, kde sa stal dvojnásobným majstrom a dve v Poľsku, kde s Krakovom vybojoval jeden titul. Slovensko reprezentoval na MS 2018, na ktorých trikrát asistoval v siedmich dueloch.

Facebook komentáre