Do Popradu prichádza Cole Ully

Desiaty najproduktívnejší hráč ECHL z minulej sezóny posilnil HK Poprad.

Vedenie Popradu sa rozhodlo rozšíriť súpisku. Prvým príchodom pod Tatry je 26-ročný útočník Cole Ully, ktorý aktuálnu sezónu začal vo Zvolene.

„Aj keď som sa vo Zvolene cítil fajn, po príchode nových chlapcov to prestalo klapať a tak som požiadal Zvolen o ukončenie zmluvy. Poprad prejavil záujem a všetko čo sa v klube deje aj s príchodom nového trénera ma motivovalo k tomu, aby som ponuku prijal,“ povedal pre hkpoprad.sk rodák z kanadského Calgary.

Nová posila Popradu prichádza pod Tatry s pokorou: „Stále si zvykám na ligu, je veľmi kvalitná. Neustále sa chcem zlepšovať a pomôcť tímu k úspechu. Chcem byť čo najviac nebezpečný v ofenzíve. Tímové ciele sú jasné, každý chce vyhrať titul, ale k tomu vedie dlhá cesta. Poprad ale má na to silu, aby to dokázal.“

Pre sympatického útočníka je táto sezóna prvou mimo americký kontinent. Pred sezónou si všetko zistil o slovenskej lige. „Môj bývalý spoluhráč z juniorky Brendan Ranford pôsobil minulý rok v Slovane a potvrdil mi, že slovenská liga je skvelá pre hokejový rast. Súťaž má svoju kvalitu, je tu veľmi veľa kvalitných hráčov vo všetkých mužstvách, takže ju plne rešpektujem,“ dodal.

„My sme sa o neho zaujímali už pred sezónou, ale predbehol nás Zvolen. Som rád, že k nám predsa len prichádza. Je to výborný korčuliar, v ECHL mal priemer bod na zápas a veríme, že podobnú produktivitu si prinesie aj k nám,“ povedal po podpise zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Cole Ully odštartoval svoju kariéru v juniorskej lige WHL v tíme Kamloops Blazers. V roku 2013 ho v piatom kole draftoval Dallas Stars, do prvého tímu sa nedostal a väčšinu zo štyroch sezón strávil na farme Texas Stars v AHL. Posledné dve sezóny hral za South Carolina Stingrays v ECHL, v tej poslednej zabojovali vo finále o Kelly cup proti Fort Wayne, ale na titul nedosiahli.