Do Popradu prichádza kanadský útočník

HK Poprad sa dohodol na zmluve s 32-ročným útočníkom Andrewom Calofom.

Poprad rozšíril útočné rady o kanadského krídelníka Andrewa Calofa, ktorý podpísal s klubom zmluvu do konca aktuálneho ročníka, s opciou na nasledujúcu sezónu. „Rokoval som s viacerými tímami, ale keď prišla ponuka z Popradu, tak sme sa potešili a rýchlo sme sa dohodli. Viem, že je to skvelá organizácia so skvelými fanúšikmi a veľmi pokojné a pre rodinu dobré mesto. Vždy chcem vyhrať titul. Videl som, že chlapcom sa pomaly začína dariť a ja im chcem pomôcť svojim podielom,“ povedal po príchode pod Tatry Andrew Calof.

„Som veľmi rád, že sme sa s Andrewom dohodli na zmluve 1+1 a našli tak náhradu za Maxa Gerlacha. Ide o technického hráča, ktorý má prehľad v hre a máme od neho očakávania, že pomôže tímu svojou produktivitou. Osobne mu prajem, nech sa mu u nás v Poprade darí,“ vyjadril sa o novej posile športový riaditeľ Július Koval.

Rodák z kanadského hlavného mesta Andrew Calof strávil juniorskú časť kariéry v drese Princeton University v NCAA. Jeho ďalšie kroky smerovali na štyri sezóny do švédskej elitnej ligy, kde nastupoval za Skellefteu a Växjo. Nasledujúce dva ročníky strávil v KHL v Nižnom Novgorode a Čeľjabinsku. Odtiaľ jeho kroky smerovali na dva roky do Švédska do Växjo. Minulú sezónu začal v Chabarovsku a ukončil ju v drese švajčiarskeho tímu z Lausanne. Vo Švédsku získal dva majstrovské tituly.