Do Popradu sa vracia mladý odchovanec a opúšťa ho ďalší legionár

18-ročný útočník Markus Suchý sa vracia z kanadskej juniorky do A-tímu Popradu. Naopak, z osobných dôvodov ukončil pod Tatrami pôsobenie Nór Markus Søberg.

Markus Suchý odohral za Poprad časť tohtoročnej prípravy, aby sa dobre pripravil na kanadskú juniorku. „Po vydarenej príprave bol o mňa v Poprade záujem, ale ja som sa vrátil do Kanady s cieľom vybojovať si v tíme lepšie miesto. To sa mi nepodarilo, tak preto som sa rozhodol vrátiť do materského klubu. Je to pocta hrať za Poprad. Tiež som sa vrátil kvôli škole, v tomto školskom roku ma čaká maturita. Ďalší dôvod je, že chcem hrať čo najviac, teda môžem vypomáhať aj popradskej juniorke,“ povedal po návrate nádejný útočník.

„Mojim cieľom je hrať čo najviac, preto sa teším aj na prípadné pôsobenie v popradskej juniorke, mám tam veľa kamarátov. V seniorskom tíme som pripravený plniť všetky úlohy, ktoré mi tréner dá a verím, že mu pomôžem čo k najlepšiemu výsledku,“ dodal o svojich očakávaniach.

„Sme veľmi radi, že sa k nám vracia náš odchovanec. Mal v lete veľmi vydarenú prípravu, ale ešte to chcel skúsiť v Kanade. My sme mu povedali, že u nás má dvere otvorené. Rozhodol sa v Kanade skončiť, ozval sa nám a splnili sme čo sme mu sľúbili. Sme radi, že ho máme pod dlhodobou zmluvou, je to veľmi perspektívny hráč do budúcna,“ ozrejmil dôvody jeho angažovania riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Pôsobenie pod Tatrami nevyšlo Markusovi Søbergovi, ktorý sa nedokázal presadiť podľa svojich očakávaní. Aj vinou zranenia zo súboja s Nitrou odohral iba päť duelov, v ktorých získal asistenciu. Z osobných dôvodov sa rozhodol požiadať o ukončenie zmluvy a vrátiť sa do Nórska. „Markus sa po zraneniach necítil komfortne, rozhodol sa nás požiadať o ukončenie zmluvy z osobných dôvodov a vrátiť sa domov. Bolo to korektné, my sme mu vyhoveli a želáme mu v ďalšej kariére len to najlepšie,“ vyjadril sa riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Markus Suchý je popradský odchovanec, ktorý prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Celú minulú sezónu a začiatok aktuálnej strávil v tíme Blainville-Boisbriand Armada pôsobiacom v QMJHL. V 60 zápasoch získal päť asistencií. Slovensko reprezentoval MS D1A do 18 rokov v roku 2022, v piatich dueloch strelil jeden gól.