HK Poprad angažoval obrancu Adama Drgoňa

Obranca Adam Drgoň bude v sezóne 2020/21 pôsobiť v HK Poprad. S klubom sa dohodol na ročnej zmluve.

Skúsený bek kývol na ponuku Podtatrancov. Presvedčil ho lodivod Kamzíkov. „Zavolal mi tréner Mikula a povedal mi všetky predstavy. Povedal som mu, že pokiaľ ma nebude chcieť Toronto, tak ponuku beriem,“ prezradil s úsmevom nový hráč Popradu. Potešili ho aj rokovania o zmluve. „Klub mi dal ponuku, ktorú som prijal, pretože bola veľmi seriózna. Je zložitá doba a nechcel som špekulovať, skôr mať istotu. Neriešil som preto ani iné kluby,“ otvorene priznal držiteľ dvoch majstrovských titulov.

Do novej sezóny ide s jednoznačným cieľom. „Nedávam si osobné ambície, ide o kolektívny úspech. Idem do klubu, ktorý verím, že bude hrať na špici tabuľky. Buduje sa tu dobré mužstvo. Preto nie je dôležité, či sa mi bude bodovo dariť. Dôležitý je tím,“ povedal 190 centimetrov vysoký zadák.

Pre Drgoňa pôjde už siedmu zastávku v slovenskej najvyššej súťaži. Aj napriek tomu je ku klubom lojálny a odohrá v nich viac sezón. „Nerád mením miesta. Či je to v športe alebo súkromí. Všade kde som bol, tak to neskončilo tým, že boli problémy. Rozhodol som sa len pre iné ponuky. Všade som bol spokojný,“ uviedol. Popradský fanúšik ho preto pozná iba z pôsobenia v konkurenčných kluboch. „Snažím sa hrať rozumný hokej a riešiť všetko inteligentne. Akú úlohu mi dajú tréneri, to je na nich. Čo budú odo mňa chcieť, to budem robiť,“ prezradil o sebe čerstvý prírastok v popradskej kabíne. V nej sa stretne so známymi tvárami. „Poznám sa s Lukášom Handlovským, Marekom Zagrapanom, Michaelom Vandasom a ďalšími.“ Zaujímavosťou je, že v mužstve bude pravdepodobne najstarším hráčom. „Dostali sa mi do uší, že budem najstarší. Pokiaľ však má človek chuť a trénuje, tak vek nerobí problém. Ak bude treba, tak poradím a pomôžem mladým hráčom,“ uzavrel.

Adam Drgoň pôsobil v uplynulej sezóne v tíme HKM Zvolen. Pod Pustým hradom odohral 45 duelov a nazbieral v nich 12 bodov (1+11).