Kamzíci a Nové Zámky si vymenili hráčov. Do Popradu prichádza Kristín, opačným smerom putuje Nechvátal!

Záver prestupového obdobia sa nezadržateľne blíži a manažment na čele s Ľudovítom Jurinyim robí všetko preto, aby boli Kamzíci pripravení na nadstavbovú časť a následné vyraďovačky. Najnovšie sa zmena dotkla bránkoviska. Kabínu Popradčanov opúšťa český legionár Patrik Nechvátal, ktorého nahradí Matej Kristín z Nových Zámkov.

Počas posledných pár hodín sa skompletizoval odchod Patrika Nechvátala a príchod Mateja Kristína pod Tatry. 29-ročný gólman Nových Zámkov má za sebou celkom úspešnú doterajšiu časť sezóny, takže niet divu, že po ňom Kamzíci pred náročným play off siahli. „Záujem Popradu som evidoval už pred sezónou, no vtedy som sa rozhodol, že ešte ostanem v Nových Zámkoch. Počas aktuálnej sezóny však prebehol ďalší kontakt, ponuka ma navyše oslovila a tak som na to kývol. Kluby sa dohodli medzi sebou a preto by som sa chcel poďakovať Zámkom za to, že mi umožnili tento prestup. Cítim, že sa opäť môžem posunúť o niečo ďalej,“ objasnil Matej okolnosti svojho príchodu.

Otázka dvoch legionárskych brankárov bola pod Tatrami veľmi rozoberanou témou, pričom pri aktuálnych reštrikciách spojených s maximálnym počtom zahraničných hráčov v tíme bolo otázne, ako na túto skutočnosť kluby nakoniec zareaguje. Reakcia na seba nenechala dlho čakať a tak prichádza kvalitný slovenský brankár, ktorý minulú sezónu kryl chrbát Andrejovi Košarišťanovi. „Vnímam to veľmi pozitívne a na tú zmenu sa veľmi teším. V Poprade sú iba tie najvyššie ambície, preto sú tie prvotné pocity také dobré. Osobné ciele si nezvyknem dávať, ide mi skôr o ten tímový úspech. Budem sa snažiť urobiť pre to maximum, pričom nezáleží, či v bráne budem, alebo nie. Viem totiž, aká je moja úloha v mužstve a chcem, aby chalani vždy vedeli že som tam a že sa na mňa môžu spoľahnúť,“ uzavrel dnes už bývalý gólman Nových Zámkov.

Matej Kristín obliekal dres Býkov počas uplynulých dvoch sezón. Postupne sa vypracoval na brankársku jednotku svojho tímu a v tejto sezóne podáva kvalitné a hlavne konzistentné výkony. Rodák z Ilavy a odchovanec Dubnice si už stihol mimo iného vyskúšať aj francúzsku, či českú súťaž. „Rozhodli sme sa uvoľniť jedno legionárske miesto výmenou za slovenského brankára, ktorý má skúsenosti s Tipsport Ligou. Pracujeme ešte na doplnení kádra jedným útočníkom. Sme v kontakte s hráčmi zo Slovenska, obzeráme sa však aj po zámorských hráčoch,“ objasnil aktuálnu situáciu v kádri riaditeľ HK Poprad, Ľudovít Jurinyi.