Na slovíčko s posilou: Peter Bjalončík a Matej Paločko
21. júla 2019
Štefan Fabian: “Čaká nás náročný mesiac, no musíme byť pripravení.”
23. júla 2019

Kamzíci sa prvýkrát zišli na ľade

Obdobie leta a suchej prípravy je už za nami a hráči postupne dopĺňajú tréning v posilňovni aj o tréning na ľade. V pondelok podvečer sa uskutočnil prvý ostrý tréning na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, kde sa stretlo viacero hráčov s výnimkou niekoľkých legionárov. K tímu sa už pripojila aj najnovšia posila z Kanady, Phil Johansson, ktorý zabojuje o zmluvu pod Tatrami v rámci skúšobnej lehoty.

Prvý tréning bol viacemenej oťukávací, keďže hráči vykorčuľovali na ľad po letných dovolenkách prvýkrát a bolo potrebné vyskúšať si novú výstroj. Trénerský tím vedený Františkom Štolcom bol ale s premiérovým vykorčuľovaním nadmieru spokojný, hoci proti bola rolba, ktorá tesne pred tréningom vypovedala službu. “Nevadí, zlý začiatok, dobrý koniec. Veľmi sme sa tešili na ľad, no v Spišskej sa pokazila rolba, tak počkáme, ako sa to vyvinie a začneme,” priblížil popradský lodivod, ktorý mal k dispozícii väčšinu kádra.

Letná príprava týmto dňom oficiálne skončila a Kamzíci naskočili na ľad. K suchej príprave sa ešte pár slovami hlavný tréner vrátiť stihol, no poodkryl aj plán na nasledujúce týždne, kde Podtatrancov bude čakať ďalšia náročná zaberačka. “Na suchu sme trénovali sedem týždňov, kde sme sa zamerali na kondíciu a na zvýšenie maximálnej sily. Následne mali chalani tri týždne voľna a dnes teda začíname tým takým prvým nábehovým týždňom. Postupne však budeme pridávať dávky, kde nás budú čakať dve fázy tréningu na ľade denne. Tento týždeň však ešte budeme mať iba jednu fázu.”

Prvého tréningu sa zúčastnilo dokopy 25 hráčov, pričom sa jednalo o stálice Kamzíkov, juniorov, nové tváre a kanadského hokejistu Johanssona, ktorý do Popradu zavítal na skúšku. Celkovo sa tréning niesol v zahrievacom tempe, hoci na hráčov čaká ešte kopa práce. “Momentálne tu máme na skúške kanadského obrancu Phillippe Johanssona a postupne prídu legionári. V stredu sa zapojí Aleksandar Magovac, potom príde Guillaume Leclerc, Jorgen Karterud a Fíni prídu až nakoniec, presnejšie až 31. júla,” poodhalil František Štolc, ktorý sa na legionárske vystuženie kádra viditeľne teší.

Vedenie HK Poprad začalo usilovne skladať káder bezprostredne po konci minulej sezóny, čo sa odzrkadlilo aj na spokojnosti trénerov, ktorí sú s tímom vo všeobecnosti spokojní, no čakajú, čo im ešte poodhalia prípravné zápasy. “Káder sme s vedením skladali spoločne, takže sa mi veľmi páči. Do prípravy pôjdeme so súčasným tímom a uvidíme, ako sa vyvinie situácia a podľa toho budeme reagovať.”

Františka Štolca vymenovanie za hlavného kouča seniorského tímu milo prekvapilo. Dá sa však povedať, že sa k tejto pozícii dostal zaslúžene, keďže už niekoľko rokov pôsobil pri prvom tíme v roli asistenta. “Samozrejme, na jednej strane sa teším, ale na tej druhej viem, že je to veľká zodpovednosť voči klubu, voči tomuto mestu a voči našim fanúšikom. Nikto totiž nejde do ligy preto, aby ju len odohral, takže určite chceme byť čo najvyššie. Čo sa týka systému hry, sú veci, ktoré ostanú zachované a potom sú tu veci, ktoré sa pokúsime zmeniť,” objasnil tréner, ktorý tím prebral po minuloročnom veľkom úspechu a dúfa, že ho bude vedieť minimálne zopakovať.

Káder Popradu opustil pred sezónou slovenský reprezentant a veľká opora minulej sezóny, David Bondra. Ten odchádza na skúšku do čínskeho Kunlun-u, kde sa pokúsi zabojovať o svoju šancu v KHL. “David Bondra nám určite bude chýbať, no treba sa pozerať aj na to, že ide do lepšej súťaže. Hrať kvalitnejšiu súťaž je aj v jeho osobnom záujme, takže si myslím, že by sme mu v tomto nemali brániť.”

Menoslov hráčov na prvom tréningu:

Brankári: Tomáš Vošvrda, Juraj Halo, Roman Rychlík

Obrancovia: Štefan Fabian, Daniel Brejčák, Dominik Kramár, Lukáš Matejka, Ján Ťavoda, Phil Johansson (skúška), Dávid Romaňák

Útočníci: Samuel Takáč, Marek Zagrapan, Samuel Mlynarovič, Peter Bjalončík, Matúš Paločko, Matej Paločko, Andreas Štrauch, Patrik Svitana, Peter Kundrik, Filip Vašaš, René Svitana, Adam Jevoš, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Nicholas Bondra (umožnené trénovať)

Facebook komentáre