V odvete sme boli úspešnejší
6. augusta 2019
Vyšlo nové číslo časopisu Poprad Hockey
7. augusta 2019

Karteruda dva góly potešili: Stále je to však iba prípravný zápas

Druhý prípravný zápas máme za sebou, pričom v kabíne Kamzíkov prvýkrát v tejto sezóne zavládla víťazná nálada. Podtatranci si so svojim liptovským susedom po minulotýždňovej prehre konečne napravili chute, Liptákov prestrieľali v pomere 4-2 a zaslúžene dokráčali k prvému víťazstvu v príprave.

Veľký vplyv na výsledok mali najmä dve elitné formácie. Za Popradčanov najskôr skóroval Marek Zagrapan, ktorý viditeľne pracuje na tom, aby nadviazal na výkony z uplynulej sezóny. Následne skóre v prospech Kamzíkov zveľadil nórsky forvard a nová posila Podtatrancov, Jørgen Karterud. O niekoľko minút opäť udrel Marek Zagrapan, ktorý poslal svoj tím opäť do dvojgólového vedenia, aby v tretej tretine opäť rozjasal domácich priaznivcov legionár Karterud.

A práve dobre stavaný Nór bol po zápase spokojný, hoci priznal, že tá hra nebola presne taká, akú od svojho tímu očakáva v novej sezóne Tipsport ligy. “Pocity po tomto zápase sú vždy rovnaké, ako po každom prvom zápase predsezóny. Všade vládne chaos, každý bezhlavo lieta po ľade, neexistuje ešte systém. Každý však pracoval veľmi tvrdo. Systém sa krok po kroku začne zdokonaľovať a ak každý bude systematicky pracovať, určite o chvíľu uvidíme lepšiu štruktúru. Každý však dnes podal dobrý výkon, vyhrali sme zápas, takže sme spokojní,” popísal svoje dojmy z prvého zápasu dnešný dvojnásobný úspešný zakončovateľ.

“Stále je krásne streliť pár gólov a vyhrať zápas. Bol to síce len prvý zápas predsezóny, no stále je to dobré znamenie a je to niečo, na čom môžeme stavať. Cítim sa dobre, no zatiaľ sme nehrali o nič špeciálne. Tím je však poskladaný veľmi kvalitne, chalani sú v pohode, milí a všetci ma vrelo privítali. Klub nám s Guillaumem, Pelamom, Ervingom a ďalšími vybavil veľmi pekné ubytovanie, takže zatiaľ sú tie pocity skvelé, všetko je super a každý je šťastný.”

“Nasledujúce týždne sa budeme snažiť zamerať sa na našu hru a systém. Budeme musieť tvrdo pracovať. Ďalší zápas máme vo štvrtok a celkovo máme pred sebou ešte mnoho prípravných zápasov, takže na tom budeme stavať. Teraz nemáme čo oslavovať, keďže pred sebou máme veľa práce,” dokončil nórsky krídelník, ktorý sa divákom na domácom zimnom štadióne predstavil vo veľkom štýle.

Facebook komentáre