Na slovíčko s posilou: Aleksandar Magovac
8. júla 2019
Na slovíčko s posilou: Andreas Štrauch
9. júla 2019

Ľudovít Jurinyi: “V novej sezóne sa je na čo tešiť!”

Hráči sa po letnej príprave rozpŕchli na dovolenky, pričom teraz si užívajú zaslúžené voľno. Legionári zas už pomaly balia kufre a chystajú sa na svoje nové dobrodružstvo v kádri HK Poprad. Práca manažmentu sa však nekončí a tím na čele s riaditeľom Jurinyim usilovne pracuje na tom, aby bolo všetko na novú sezónu pripravené. A je sa rozhodne na čo tešiť!

Káder Popradu zažil po uplynulej sezóne iba kozmetické úpravy, keďže vedeniu sa podarilo udržať kostru, najdôležitejších hráčov a strojcov minuloročnej úspešnej sezóny. Nároky hráčov samozrejme v niektorých prípadoch vzrástli, iní boli spokojní so svojimi doterajšími kontraktmi a našli sa aj takí, ktorí obetovali časť svojich výplat pre úspech klubu. “Neviem, či nároky hráčov vzrástli. S každým jedným je to individuálne. Samozrejme, tí čo sú tu dlhšie vidia, v akých podmienkach fungujeme a nároky u niektorých sú možno vyššie. Musím však oceniť, že niektorí hráči pochopili, že máme rozpočet tento rok nižší, respektíve nepracujeme s tak veľkým rozpočtom a rozhodli sa svoje nároky dokonca znížiť. To je pre mňa obdivuhodné a za tento postoj im ďakujem,” objasnil na začiatku riaditeľ, ktorý verí, že tento rok budú mať Kamzíci ešte lepší tím, ako v minulej sezóne.

Káder je už takmer kompletne uzavretý a neočakávajú sa nejaké drastické zmeny. Je však ešte možné, že sa v kádri objaví nejaké prekvapenie. “Ako som už spomínal, káder je do prípravy dá sa povedať uzavretý. Príde však zrejme ešte jeden mladý Kanaďan z univerzitnej ligy ukázať sa na skúšku. Bola to vzájomná iniciatíva si ho pozrieť, keďže ho poznáme. Chce to skúsiť, nakoľko sa mu nepodarilo uspieť v nováčikovskom kempe v rámci NHL. To znamená, že ešte on sa nám príde ukázať, ale to je zatiaľ všetko.”

Niekto musel prísť, no zopár hráčov muselo káder opustiť. Vo viacerých prípadoch bola iniciatíva vzájomná a výhodná pre oba zúčastnené tábory. “S hráčmi ako Marcel Petran, Rado Macík, Rado Heizer, Jindro Abdul či Alex Miner nie sme v kontakte a nepočítame nimi do ďalšej sezóny. Za odvedenú prácu pre HK Poprad im však ďakujem a prajem im ešte veľa úspechov. S niektorými z týchto hráčov sme jednali, s niektorými sme vedeli, že nebudeme pokračovať v spolupráci, s niektorými sme jednali a nedohodli sme sa. Veci sa totiž vyvíjajú, každý má možno nejakú inú predstavu. Čo sa týka Dávida Bondru, ten by mal ísť teraz na skúšku do klubu v inej lige, no on má dvere u nás otvorené a uvidíme, ako to dopadne. V súčasnosti je ten káder taký, aký je,” doplnil Ľudovít Jurinyi, ktorý je s letnou prípravou a doterajším kádrom spokojný.

Okrem nových posíl sa do novej sezóny počíta samozrejme s juniormi, ktorí sú pripravení naskočiť túto sezónu do ostrých zápasov Tipsport ligy. “Mladí hráči, ktorí absolvovali prípravu s A-tímom, dostanú v prípravných zápasoch šancu a kľudne môžu prekvapiť a zabojovať o zmluvu priamo v Áčku. Určite im chceme dať priestor. Máme tam totiž šikovných chlapcov, medzi obrancami napríklad Romaňák a Semaňák. Títo dvaja dostanú určite šancu, keďže majú pre nás veľký potenciál. Čo sa týka útočníkov, je tam samozrejme Olejník, mladý Svitana a kopec mladých šikovných útočníkov. Tých tam chceme mať a sú v našom užšom hľadáčiku. Je tu ďalej Vašaš, ktorý sa vrátil z Fínska a zabojuje tu o zmluvu. Týchto mladíkov by sme chceli mať podchytených v rámci nášho širšieho kádra. Samozrejme sa môžu prebojovať aj vyššie.”

Neodmysliteľnou súčasťou fungovania hokejového klubu sú aj partneri a fanúšikovia. Po úspešnej sezóne sa síce očakával vyšší nárast záujmu z oboch strán, no podľa riaditeľa má všetko ešte čas a čísla sa pred novou sezónou dozaiste dvihnú. “Paradoxne musím povedať, že väčšina, teda 95 percent starých partnerov, chcela pokračovať v spolupráci. Nebol tam nejaký problém a dokázali nám výjsť v ústrety. S jedným z väčších sponzorov nám teraz skončila zmluva a zatiaľ sme sa nevedeli dohodnúť na jej predĺžení. Pracujeme však na tom, že od ďalšej sezóny tú zmluvu opäť obnovíme. Zmluvy sa nám podpisovali trošku dlhšie a očakával som väčší nárast predaja pernamentiek po takej úspešnej sezóne, ale to sa podľa mňa ešte ukáže pred začiatkom sezóny a čísla nie sú uzatvorené. Samozrejme sme sa snažili pracovať na nových partneroch, aby sme ten náš balík opäť zvýšili a partneri sa taktiež snažili navýšiť plnenia. Niektorým to ekonomická časť nedovoľuje, takže je to nejaký kontinuálny vývoj toho všetkého. Niektorí odišli a zasa prišli noví. Verím, že tí noví budú ťažiskoví a budú ochotní s nami podpísať viacročné kontrakty,” zaželal si šéf popradského hokeja.

Čo sa týka novej sezóny, pre divákov a fanúšikov popradského hokeja sú pripravené viaceré atraktívne novinky, takže sa je určite na čo tešiť. “Ľudia sa určite majú na čo tešiť. Pracujeme na otváracom zápase, ktorý bude v piatok 13-teho. Nerád by som niečo prezrádzal, no odporúčam všetkým, aby si tento čas vopred zarezervovali,” zahalil riaditeľ celú situáciu rúškom tajomstva.

Facebook komentáre