Marek Čiliak novou brankárskou tvárou v Poprade

31-ročný skúsený gólman Marek Čiliak prichádza do Popradu.

Poprad bude po projekte Orange 20 a Nitre jeho tretia extraligová zastávka. „S rodinou sme boli už celkom dlho preč a aj preto sme chceli prísť bližšie ku Zvolenu, kde majú naše deti starých rodičov. Aj keď som mal ešte v Česku zmluvu, už sme tam nechceli ostať. Poznám sa s p. Jurinyim a keď prišla od neho ponuka, tak som ju akceptoval,“ povedal zvolenský rodák po príchode do Popradu.

„Ja si vždy dávam najvyššie tímové ciele. Poprad má jeden veľký cieľ a verím, že ho dokážeme splniť. Na osobné štatistiky sa až tak nepozerám, dôležité je, keď má tím úspech,“ dodal o cieľoch do nového ročníka.

„Nikdy som nemal problém s druhým brankárom. Tomáš je skúsený gólman a ja verím, že si budeme navzájom pomáhať a ťahať mužstvo za tímovým úspechom,“ vyjadril sa na margo budúcej spolupráce s Tomášom Tomekom.

„Očakávania sú ako pri každom novom hráčovi len tie najvyššie. Zatiaľ sme sa nebavili o tom, či bude jednotka alebo dvojka. Je to brankársky post, takže je len na ňom, aké miesto si svojou výkonnosťou vybojuje. Aj jeho a aj Tomekova skúsenosť predurčuje k tomu, že budeme mať dvoch vyrovnaných gólmanov, ktorí budú pravidelne vyťažovaní,“ povedal o novej posile hlavný tréner Peter Mikula.

Čiliak strávil väčšinu kariéry v Česku. S Kometou Brno sa tešil z dvoch majstrovských titulov. V drese bratislavského Slovana zažil aj KHL. V slovenskej najvyššej súťaži zatiaľ odchytal 50 zápasov. Reprezentoval slovenskú osemnástku na MS v roku 2008 a dvadsiatku o dva roky neskôr. V seniorskej reprezentácii zažil MS v rokoch 2018 a 2019.