Marek Zagrapan naďalej hráčom Popradu

HK Poprad si poistil služby najproduktívnejšieho hráča z minulej sezóny.

Marek Zagrapan ostáva v Poprade. V minulej sezóne zaznamenal 44 bodov v 55 zápasoch a stal sa najproduktívnejším Kamzíkom.

„V Poprade som sa rozhodol zostať, pretože sa tu cítim veľmi dobre. O novej zmluve sme s pánom Jurinyim začali rokovať už pred koncom minulej sezóny, aj keď sme to vtedy ešte nestihli uzavrieť. Teraz sme sa dohodli bez problémov na ďalšej spolupráci“, povedal Marek o dôvodoch zotrvania v Poprade.

„Pred ukončením súťaže sme to mali veľmi dobre nastavené a verím, že v takej forme, v akej sme skončili, budeme aj v novej sezóne pokračovať a dúfam, že všetci urobia všetko preto, aby sme si dali čo najväčšiu šancu vyhrať ligu“, naznačil tímové ambície.

„Najviac si však želám, aby sme sa zdraví a bez reštrikcií vedeli vrátiť do bežného a súťažného života a pred plný popradský štadión“, dodal Marek na záver.

„Už na konci minulej sezóny boli náčrty ďalšej spolupráce a Marek jasne prejavil záujem ostať v Poprade. Marek odvádzal v Poprade skvelé služby, je to produktívny útočník a center s výborným korčuľovaním. Naša voľba bola jasná a som rád, že sme sa dohodli, pretože je to aj hráč s výbornými charakterovými vlastnosťami a je prínosom pre kolektív. Boli sme s ním v kontakte počas celej karantény, Marek nás informoval aj o záujmoch z iných klubov. Koncom marca sa mu ozvali aj z KHL a medzi nami je dohoda, že ak by mal na stole ponuku a chcel by to skúsiť, tak môže ísť do KHL s tým, že v prípade, ak by mu to nevyšlo, tak by sa vrátil späť do Popradu. Po posledných diskusiách to ale vyzerá, že ostane v Poprade.“ povedal po predĺžení zmluvy riaditeľ Ľudovít Jurinyi.

Marek Zagrapan strávil celú slovenskú časť kariéry iba v Poprade, kde už nastúpil na 181 duelov, v ktorých si na konto pripísal 122 bodov za 52 gólov a 70 asistencií. V mladosti pôsobil v juniorskej lige QMJHL a následne v AHL, odtiaľ sa vrátil do Európy, kde okúsil KHL, českú extraligu, fínsku najvyššiu aj nižšiu súťaž, EBEL Ligu a jednu sezónu strávil aj v druhej najvyššej švajčiarskej súťaži.

Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v rokoch 2003 a 2004, v 2005 na MS do 20 rokov a v roku 2010 nastúpil za národný tím na MS v Nemecku do šiestich zápasoch, v ktorých strelil dva góly.