V prvom zápase sme si v Sheffielde neustrážili vedenie
17. augusta 2019
Ani v druhom stretnutí sme nad Sheffieldom nezvíťazili
18. augusta 2019

Matejka si z prehry vzal ponaučenie, Leclerc s prvým gólom

Hokejisti HK Poprad sa v sobotňajšom zápase predstavili na ľade Sheffield Steelers, ktorým otvorili svoje víkendové zápolenie na anglickej pôde. Tím tak nadviazal na svoje turné prípravných zápasov, ktoré v nedeľu pokračuje odvetným zápasom práve proti spomínanému Sheffieldu.

Kamzíci začali zápas dobre, keď už na začiatku druhej tretiny vyhrávali trojgólovým rozdielom. Súper sa však za pomoci presiloviek dostal do hry a už na konci druhej tretiny odchádzal s vedením 5:4. V treťom dejstve sa výsledok upravoval už len kozmeticky, keďže domácim sa podarilo skórovať až dvakrát, pričom Podtatranci sa zmohli už iba na jeden presný zásah a zápas trochu smolne prehrali.

Po zápase sme si k mikrofónu zavolali Lukáš Matejku, ktorý si však uvedomuje, kde tím urobil chybu a túto prehru berie ako ponaučenie do nadchádzajúcej sezóny. “Zápas sme mali rozohratý veľmi dobre, no potom sme si mysleli, že už to pôjde samo. Troška sme poľavili, súper začal hrať, využil veľa presiloviek a my sme za to pykali. Môžeme si za to sami a ponaučenie z tohto zápasu vyplýva v tom, že musíme byť koncentrovaní počas celého zápasu,” zdôvodnil nový bek v kádri Kamzíkov to, prečo boli Popradčania po prvom zápase možno trochu sklamaní. “Asi sme sa pri tom náskoku uspokojili a prestali sme hrať ten jednoduchý hokej, ktorý sme hrali od začiatku. Začali sme viac ťahať puky, viac faulovať a súper to dokázal využiť.”

Svoj debutový gól v drese HK Poprad vstrelil legionár Guillaume Leclerc. Tomu sa podarilo využiť presilovú hru a dostať hostí do dvojgólového vedenia. “Samozrejme to bol náročný zápas, ktorý sme začali dobre. Mali sme niekoľko dobrých šancí a taktiež nám už išli aj presilovky. Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, no  následne sme o víťažstvo prišli práve v druhej polovici zápasu,” popísal svoje dojmy zo zápasu francúzsky univerzál. Tomu sa zároveň taktiež podarilo využiť presilovú hru, pričom so svojim prvým gólom je samozrejme spokojný. “Dostal som dobrú prihrávku na modrú čiaru, následne sme si ešte párkrát vymenili puky, dostal som sa do skvelej pozície a tak som vystrelil. Mal som pocit, že mi to tam dnes padne, takže som s gólom spokojný.”

V zápase mali Kamzíci možnosť trestného strieľania, ktoré by ich mohlo vrátiť do zápasu. Ako exekútor sa puku ujal práve Francúz, ktorého pokus však gólom nakoniec neskončil. “Mali sme šancu vrátiť sa späť do zápasu, pričom stav bol vtedy 6:4. Ak by som skóroval, znížili by sme na 5:6, no to sa mi nepodarilo a aspoň teda viem, na čom musím popracovať.”

Facebook komentáre