Miloš Bubela bude obliekať dres Kamzíkov

HK Poprad získal posilu do útoku. Na zmluve sa dohodol s dvadsaťdeväťročným útočníkom Milošom Bubelom.

Forvard Bubela má skúsenosti zo zámoria ale aj reprezentácie. Vedenie Kamzíkov ho skautovalo už skôr. Hovorili mi, že ma už dlhšie sledovali a páčil som sa im. Po sezóne sme sa skontaktovali, absolvovali niekoľko stretnutí, na ktorých sme si povedali, ako by to mohlo asi vyzerať a aké sú naše vzájomné očakávania. Po pár mítingoch sme sa dohodli a podpísal som zmluvu,“ prezradila priebeh rokovaní nová akvizícia, ktorá sa upísala Popradu.

Pred sezónou má správnu motiváciu. „Každý rok mám tie najvyššie ciele. Nový klub, nový začiatok. Veľmi sa na to teším. Aj individuálne aj tímové ciele sú tie najvyššie. Poprad má výborné zázemie a robia to tu výborne,“ povedal univerzál s pravým držaním hokejky.

A čo od neho môžu fanúšikovia očakávať? „Atraktívnu hru, z ktorej bude padať veľa nahrávok, gólov a radosti,“ prezradil o svojej hre a dodal: „Dôležitý je tímový cieľ a nech sa dá dokopy správna partia. Nech je super atmosféra. Vtedy sa dá docieliť najviac. S tým prichádzajú vyhraté zápasy, vyhraté série a vyhraté tituly. Poprad nemá titul, je to výborná motivácia na tento rok, keby sme sa k tomu priblížili.“

„Považujem ho za skvelého hráča s výborným korčuľovaním. Je dobre stavaný, vie zakončiť a očakávame, že bude produktívny v útoku. Vieme, že má veľkú motiváciu a je hladný po úspechu. Jednania boli rýchle a korektné,“ okomentoval Bubelov príchod riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Bubela pôsobil v uplynulej sezóne v Banskej Bystrici. Pod Urpínom nastúpil na 57 stretnutí so ziskom 24 bodov (10+14). S Baranmi vybojoval v sezóne 2017/2018 titul. V slovenskej extralige pôsobil aj v projekte reprezentačnej dvadsiatky. Na konte má 8 štartov v AHL. Jednu sezónu odohral u českého extraligistu z Pardubíc a rok hájil farby slovenského zástupcu Bratislava Capitals v medzinárodnej ICEHL. 188 centimetrov vysoký a 86 kilogramov vážiaci útočník reprezentoval svoju krajinu na ZOH v Pjongčangu.