Rozhodnutie o mieste a čase konania finále 72. ročníka Tatranského pohára
28. augusta 2019
Predsezónna autogramiáda hráčov HK Poprad
31. augusta 2019

Na Riviera Cup-e bez viacerých opôr, na skúške slovenský mládežnícky reprezentant

Tatranský pohár máme za sebou, pričom prípravy na nový ročník Tipsport ligy vrcholia. Ďalšou zastávkou v predsezóne Kamzíkov je Azúrové pobrežie a partnerský klub Kamzíkov, Nice. Tento francúzsky celok hostí ďalšie vydanie svojho tradičného turnaja s názvom Riviera Cup a mužstvo spod Tatier na ňom nesmie chýbať.

Tatranský pohár znamenal prechod do najostrejšej časti predsezónneho turné. Šancu dostali najkvalitnejšie formácie s výnimkou hráčov, ktorí si liečili svoje zranenia z predošlých zápasov. Príležitosť dovtedy dostalo viacero mladíkov, ktorí mali šancu presvedčiť trénerský tím o svojich kvalitách. “Prvá časť prípravy spočívala v tom, že sme skúšali mladších hráčov, ktorí sú ešte v juniorskom veku, aby sme ich videli v seniorských zápasoch. Následne sme sa presunuli do Sheffieldu, kde sme hrali už v plnej sile. Domáci mali kvalitné mužstvo, anglická liga je veľmi kvalitná, no my sme neboli veľmi spokojní s výsledkami. Skôr sme sa však zameriavali na predvedenú hru, hlavne na presilovky a oslabovky,” objasnil hlavný tréner Kamzíkov František Štolc.

Ten má za sebou spolu s tímom naozaj turbulentnú a rozlietanú prípravu, v ktorej hokejisti Popradu navštívili aj zahraničné štácie a mali tak možnosť zahrať si proti súperom z trocha iného súdka. Tatranský pohár však hostil tiež veľmi kvalitné kluby, hoci so štvrtým miestom neboli Kamzíci úplne spokojní. “Máme za sebou Tatranský pohár, s ktorým sme absolútne nespokojní kvôli tomu, že nám tam chýbala bojovnosť, dravosť a hlavne nás mrzí posledný zápas, ktorý sme prehrali s Košicami. Teraz sme aktuálne v Nice, kde sa pripravujeme na turnaj, sme plní očakávaní a uvidíme, ako sa dnešný zápas vyvinie.”

Ako sme už spomínali, šancu v príprave dostalo viacero mladíkov, no trénerský tím sa zameriaval aj na herné situácie ako presilové hry a oslabenia. Práve tieto aspekty veľakrát dokážu preklopiť misky váh na jednu či druhú stranu. “Presilové hry nám paradoxne išli počas celého turnaja s výnimkou zápasu proti Košiciam, takže tam to zrejme meniť nebudeme. Budeme však musieť zasiahnuť do zostavy, pretože v súčasnosti máme mimo zostavy až štyroch hráčov, ktorí s nami necestovali do Nice, a to Brejčák (zranenie v dolnej časti tela), Erving (zranenie v dolnej časti tela), Ťavoda (črevná viróza) a Paukovček ešte doliečuje zranenie zo Sheffieldu. Keďže sme však neboli spokojní s výkonmi mužstva počas Tatranského pohár, tak sme tie formácie trocha pomenili. Dáme tak šancu novým súhram a formáciám.”

Vedenie HK Poprad spolu s trénerským tímom kvalitne posilnili kolektív, no je možné, že v najbližších týždňoch pohladí oko náročného popradského fanúšika nový podpis. Trénerské kvarteto na čele s Františkom Štolcom túto možnosť nevylučuje, pričom už v súčasnosti sa ku tímu pripojil nový hráč, ktorý pod Tatrami zabojuje o zmluvu po boku Kanaďana Johanssona. “Ak bude po návrate priestor a možnosť, tak by sme ten káder ešte niekým určite doplnili. Počas tohto turnaja máme k dispozícii v rámci skúšky Viliama Čacha z Trenčína. Je to bývalý slovenský reprezentant do 20 rokov, takže si ho chceme vyskúšať a uvidíme, ako sa nám ukáže. Vieme o jeho kvalitách, keďže je to mladý šikovný hráč a uvidíme, ako zapadne. O jeho budúcnosti sa rozhodne po turnaji,” priblížil novinky v kabíne Popradčanov lodivod František Štolc, ktorým jedným dychom dodáva, že sa budú s vedením o nejakých menách ešte baviť. “Po turnaji si taktiež sadne celý realizačný tím aj s vedením klubu. Preberieme si situáciu a ak budeme s niekým nespokojní, tak to budeme riešiť. Ak naopak budeme s niekým spokojní a budeme chcieť niekoho do toho tímu doplniť, tak sa tým budeme zaoberať. Je teda možné, že sa káder doplní o nejakých hráčov. Nasledujúci týždeň už bude bez zápasov, budeme naplno trénovať a sústrediť sa na ligu.”

Nie je náhoda, že Poprad vycestoval práve na Riviera Cup. Medzi HK Poprad a Les Aigles de Nice totiž panuje viac ako dobrá spolupráca, ktorá vyústila v to, že sa jednotlivé kluby návštívili prostredníctvom svojich domácich turnajov. V kádri Nice navyše pôsobí pár hráčov s minulosťou v HK Poprad. “Vzhľadom na to, že úzko spolupracujeme s klubom Nice a máme tu hráčov, ktorí sa tu prišli rozohrať, tak sme sa rozhodli akceptovať pozvánku, keďže aj Nice prišlo na Tatranský pohár. Čakajú nás tu dva zápasy, takže je to vhodná časť prípravy pred sezónou. Cestovali sme síce dosť dlho, no mali sme teraz trochu času aj na aklimatizáciu. Cestovali sme autobusom 20 hodín a hneď ako sme prišli sme si dali večerný tréning. Prvé dva tréningy boli veľmi ťažké, keďže je tu dosť horúco, ale čím sme tu dlhšie, tak sa ten pohyb hráčov postupne zlepšuje a dúfame, že sa to odzrkadlí na dnešnom zápase,” uzavrel Štolc.

Riviera Cup započnú Kamzíci už dnes otváracím zápasom o 19:30 h proti domácemu Les Aigles de Nice. Nasledovať bude zápas v nedeľu o 15:00 h proti Spartiates Marseille.

Menoslov hráčov, ktorí vycestovali do Nice:

Brankári: Vošvrda, Halo
Obrancovia: Johansson, Magovac, Kramár, Matejka, Fabian, Česánek, Semaňák
Útočníci: Štrauch, Mlynarovič, Svitana, Karterud, Kundrik, Leclerc, Takáč, Pelamo, Zagrapan, Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej, Čacho.

Facebook komentáre