Poprad zdolal Detvu aj zásluhou dvoch gólov Lapšanského
21. januára 2020
Pomôžme mladým Popradčanom spoznať popradský hokej!
22. januára 2020

Na Slovensko prichádza dôležitá iniciatíva Nechajte nás hrať sa

Poznáme to veľmi dobre všetci. Každý z nás sa v živote stretol s prípadom, kedy nejaká osoba vedela o konkrétnom športe dokonca viac, ako samotný tréner, hoci ho nikdy nepraktizovala. Najťažšie je však to, ak je tá osoba niekto blízky, ako otec, mama, či iný rodinný príslušník a nevedomo vyvíja tlak na svoje dieťa. Deti sa vo svojich mladých rokoch majú športom najmä baviť a nie byť vystavované nátlaku zo strany rodičov a príbuzných.

Práve preto prichádza iniciatíva Nechajte nás hrať sa. Jedná sa o komplexnú psychológiu športu pre rodičov budúcich hokejistov, ktorí si málokedy uvedomujú, že aj prílišná angažovanosť môže viesť k tomu, že sa tento krásny šport deťom znechutí už od malička. Vo veľa prípadoch je to však tak, no niet sa čomu čudovať, keďže práve hokej stojí nemalé peniaze a rodič tak niekedy aj nevedomo tlačí na dieťa, aby sa tento vklad do jeho budúcnosti nejak vyplatil.

Nechajte nás hrať sa je manuálom pre rodičov a trénerov z dielne Mgr. Adama Truhlářa, ktorý sa už dlhodobo venuje nastavovaniu dlhodobých športových systémov zohľadňujúcich motorické, emocionálne a kognitívne aspekty rozvoja detí. Taktiež pracuje na vzdelávaní trénerov a rodičov v oblasti športovej psychológie. Táto iniciatíva v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja poskytuje prepracovaný manuál pre rodičov a trénerov zameraný na psychologickú výchovu budúcich nádejných slovenských športovcov a reprezentantov.

Viac o iniciatíve Nechajte nás hrať sa sa dočítate tu.

 

Facebook komentáre