Na slovíčko s maródom: Matúš Matis

Sezóna je v plnom prúde a popradskí Kamzíci sa spolu so zvyškom súťaže ochvíľu prehupnú do druhej polovice. V kádri viacerých tipsportligistov nastalo niekoľko zmien, pričom formu jednotlivých tímov negatívne ovplyvnili aj zranenia dôležitých hráčov. Jedným z nich je aj popradský krídelník, Matúš Matis, ktorý sa fanúšikom rozhodol priblížiť detaily svojho zranenia a plánový návrat na ľadové plochy.

Matúš Matis prišiel do Popradu z francúzskeho Lyonu, pričom už od začiatku zapadol do mužstva a postupne to vyzeralo tak, že sa jeho forma iba vystupňuje a bude patriť medzi opory Podtatrancov. Proti bol však osudový domáci zápas proti Novým Zámkom, kde sa odchovanec košického hokeja porúčal po strete rovno do šatne. „Zranil som sa v zápase s Novými Zámkami. Pamätám si, že som šiel v strednom pásme do súboja jeden na jedného. Následne som urobil kľučku, pričom pravú nohu som si nechal vo vzduchu.  V tom mi protihráč nastavil koleno, a v súboji koleno na koleno to moje bohužiaľ poľavilo,“ popísal svoje pocity zo zranenia aktuálne zranený Matis.

Ten ihneď po zápase odišiel do nemocnice, kde prebehli podrobnejšie vyšetrenia. „Po zápase som absolvoval röntgen, kde som ale ešte sám nevedel, čo sa vlastne deje. Doktor mi však povedal, že musím ísť na magnetickú rezonanciu. Tú som absolvoval hneď ďalší týždeň, pričom sa ukázalo, že sa jedná o puknutú kosť pod kolenom. Bolo mi teda povedané, že musím ísť na operáciu, ktorá nakoniec prebehla úspešne a ja ani neviem, čo všetko somnou urobili,“ dodal s úsmevom dobre stavaný forvard.

Absencia útočníka však prišla v čase, kedy si káder nemohol dovoliť ďalšie straty. Keďže približne v rovnakom čase prišiel trénerský tím o Nóra Karteruda a Matúša Paločka, bolo toto zranenie takpovediac škrtom cez rozpočet. Sám Matis je však pozitívne naladený a dúfa, že sa na ľad vráti čo najskôr. „Áno, aktuálne sa liečim a je to na dobrej ceste. Všetko však má svoj čas, takže idem krok po kroku. Koleno už dokážem ohnúť, snažím sa cvičiť aj stehenný sval a pracujem na tom, aby mi to celé neochablo,“ objasnil postup svojej rekonvalescencie 26-ročný krídelník, ktorý nateraz nevie určiť presný dátum svojho návratu. „Sám neviem povedať, kedy sa presne vrátim. Koncom mesiaca ma čakajú ešte nejaké vyšetrenia a potom uvidíme, aké budú nasledujúce kroky. Pevne však verím, že začiatkom roka budem môcť makať na ľade a všetko sa vráti do starých koľají,“ zaželal si tretí dlhodobý maród v kádri Kamzíkov.