Ľudovít Jurinyi: “V novej sezóne sa je na čo tešiť!”
9. júla 2019
Na slovíčko s posilou: Dominik Kramár
15. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Andreas Štrauch

Návrat odchovanca do materského klubu vždy ulahodí kritickému oku diváka, no v jeden príchod tajne dúfali všetci priaznivci HK Poprad. Po minuloročnej pauze, kedy sa ich cesty nachvíľu rozišli, sa do klubu vrátil ďalší dôležitý článok, veľká posila do nového ročníka a náš dnešný hosť pri mikrofóne, Andreas Štrauch.

Po minuloročnom menšom sklamaní, keď sa cesty HK Poprad a Andreasa Štraucha nachvíľu rozišli, prišlo radostné oznámenie, že odchovanec Kamzíkov sa vracia späť domov. “Cez sezónu sme si s pánom Jurinyim prehodili pár správ, kde padli aj slová o návrate. Počas sezóny však takéto veci nerád riešim a tak sme si sadli až po sezóne. Následne som sedel s trénermi, ktorí mi povedali, aké sú vízie klubu a akú by som mal mať v mužstve pozíciu. Potom sa už len dolaďovali podmienky kontraktu, no to už riešil môj agent. Myslím, že to všetko prebehlo bez nejakých komplikácií, nakoľko bol záujem z oboch strán,” začal interview šikovný útočník, ktorý minulú sezónu strávil v kádri Nových Zámkov.

Ihneď po sezóne sa začali množiť špekulácie hovoriace o tom, že o Andreasove služby je veľký záujem. Všetky pochybnosti však zmietli zo stola práve Podtatranci, ktorí si produktívneho forvarda nechceli nechať ujsť. “Nechcel by som menovať iné kluby, ale všetko to bolo v rámci našej ligy. Zahraničie som neriešil a hoci to je taká otrepaná fráza, doma je doma. Je na tom veľa pravdy. O mojom príchode rozhodli najmä ambície klubu a zázemie. Viem totiž, že všetko tu funguje no a mne osobne vyhovuje aj veľkosť klziska.”

Ako sme už spomínali, poslednú sezónu Štrauch odohral v drese Nových Zámkov. Tam neostal svojej povesti nič dlžný, potvrdil veľký nárast formy ešte z čias pôsobenia v Poprade a stal sa kľúčovým hráčom celku z južného Slovenska. “Ten rok mi dal veľmi veľa. Bol som prakticky stále na ľade, hral som všetky situácie a vyrástol som nielen herne, ale aj psychicky. Bodovo som potvrdil sezónu z Popradu a pripísal si štarty v najcennejšom drese. Začiatok som mal výborný, no so záverom som už taký spokojný nebol. Z pohľadu mužstva sme mali výborný začiatok, hrali sme o horné pozície a mužstvo bolo dobre poskladané. To sa odzrkadlilo aj na výsledkoch,” zaspomínal si sympatický útočník, ktorý už taktiež naplno zarezával na letnej príprave so spoluhráčmi.

Pôsobenie v Nových Zámkoch bolo pre Andreasa dobrou skúsenosťou (foto: HC Nové Zámky FB)

Nové Zámky mali naozaj výborný štart do sezóny, no následne prišiel útlm spôsobený početnými zraneniami, ktorý nakoniec vyústil v skorý koniec celku, o ktorý sa postarali hráči Detvy v baráži o play off. “Bohužiaľ nás zastihli početné zranenia, dokonca sme mali obdobie, keď sme mali 9-10 zranených čo som ešte nikdy nezažil a snáď už ani nezažijem (smiech). Vtedy prišla úzka rotácia hráčov, chalani čo sa vrátili po zranení potrebovali čas a začali sme sa prepadávať tabuľkou. Začali sme hrať viac do obrany, dali sme druhý najmenší počet gólov z celej ligy a vyvrcholilo to v sérii s Detvou, keď sme bohužiaľ vypadli.”

Očakávania sú pred novou sezónou opäť veľké, pričom sa jedná o akúsi obojstrannú spätnú väzbu. Hráč očakáva veľa od seba a od tímu, tím má zase nejaké očakávania od hráča, a v prípade Andreasa Štraucha pôjde opäť o čosi špeciálnejší vzťah. “Poprad je hokejové mesto a zaslúži si hrať o tie najvyššie priečky. Presne to aj od sezóny očakávam. Dúfam, že budeme hrať po celý čas o vrchné pozície a v play off pri troche šťastia kto vie… možno aj titul! Skladba mužstva sa mi páči, je to veľmi zaujímavo poskladané a každý post máme kvalitne obsadený. Verím, že to bude úspešná sezóna. Osobné ambície si dávam od malička tie isté a to, že vždy chcem byť lepší každým zápasom a každou sezónou. To platí aj teraz. Chcem mať úspešnejšiu sezónu, ako bola tá minulá, čo znamená viac víťazstiev, gólov, bodov a štartov v národnom mužstve,” zaželal si útočník, ktorý počas minulej sezóny ani na okamih nevypadol spod drobnohľadu reprezentačných trénerov.

Spomínaná letná príprava sa skončila a trénerský tím sa postaral o to, aby boli hráči na nový ročník kvalitne pripravení. Viacero z nich si posledných pár týždňov zžívania sa s tímom veľmi pochvaľovalo, pričom ani odchovanec Kamzíkov nebol žiadnou výnimkou. “Je to dôležitá časť sezóny a táto letná príprava bola vedená modernými metódami, čo ma potešilo a som s ňou spokojný. Bol tam priestor pridať si nejaký tréning, alebo si poobede oddýchnuť. Myslím, že každý hráč musel byť spokojný a pripravili sme sa kvalitne na to, čo nás čaká.”

A na čo sa môžu tešiť fanúšikovia Popradu od budúcej sezóny? Podľa Andreasa uvidíme jeho zase o čosi vylepšenú verziu a už tradične kvalitný a oku lahodiaci hokej v jeho podaní. “Ja osobne určite podávam nejaké pekné góly a postarám sa aj o nejaké pekné akcie (smiech). Ako mužstvo si myslím, že budeme hrať veľmi atraktívny hokej, čiže určite sa oplatí prísť nás podporiť a užiť si pekný hokej s dobrou koncovkou. Fanúšikom by som chcel odkázať, nech si ešte pár dní od hokeja oddýchnu, lebo nás čaká dlhá sezóna a dúfam, že sa už na ňu tešia tak ako ja,” burcuje Andreas, ktorý očakáva už tradične kvalitnú a elektrizujúcu atmosféru od popradského zimáku.


Andreasov čuch na body a šikovné ruky Popradu v budúcej sezóne veľmi pomôžu
Facebook komentáre