Hokejový príbeh Igora Rataja
7. júla 2019
Na slovíčko s posilou: Aleksandar Magovac
8. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Juraj Halo

Brankársky post sa zatiaľ darí vedeniu HK Poprad obsadzovať spoľahlivo. Na začiatku minulej sezóny Podtatranci disponovali dvojicou Vošvrda – Gračnar, následne Vošvrda – Nechvátal a treba podotknúť, že ani jeden podpis vôbec nesklamal. Po odchode Patrika Nechvátala však nastala v kádri Kamzíkov diera, ktorú prichádza vyplniť posila z Topolčian a náš dnešný hosť pri pomyselnom mikrofóne, Juraj Halo.

Odkedy sa Stanislav Salát chytil opratov pri prvom tíme, brankárske výkony Popradu išli hore závratnou rýchlosťou. Jeho symbióza s Tomášom Vošvrdom vystrelila sympatického českého gólmana medzi brankársku elitu Tipsport ligy, pričom dúfame, že podobný husársky kúsok sa mu podarí aj s Jurajom Halom. “Ako prvý sa mi ozval tréner brankárov Stano Salát, či by som nemal záujem prísť do Popradu. Povedal mi nejaké približné podmienky a neskôr sa mi ozval aj pán Jurinyi, s ktorým sme sa veľmi rýchlo dohodli. Zisťoval som si aj od chalanov, ktorí tu hrávali, nejaké informácie. Všetci si pôsobenie pod Tatrami len chválili a ja som spokojný, že som práve v Poprade,” započal rozhovor najnovší prírastok v bránkovisku Kamzíkov.

Topoľčany a Poprad budú veľký výkonnostný skok, keďže rozdiel medzi prvou ligou a Tipsport ligou je veľakrát badateľný. Hráč môže byť vynikajúci v rámci nižších súťaží, no keď príde medzi elitu, vie sa veľmi vytrápiť. To však nebude príprad Juraja, ktorý sa už oťukal v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, konkrétne v drese Nitry a Martina. “Rozdiel medzi prvou ligou a extraligou je vo viacerých činnostiach. Extraliga je rýchlejšia, dodržuje sa viac systém a hráči sú takí vyspelejší. Čo sa týka marketingu v extralige a aj v prvej lige, tak osobne si myslím, že sú kluby, či uz v extralige, alebo v prvej lige, ktoré sa marketingu venujú viac a niektoré menej. Ako príklad uvediem Martin, Michalovce a Topoľčany. Tieto tímy sa taktiež dosť zapájajú do marketingových akcií.”

Kamzíci netaja ambície do ďalšej sezóny a svedomito budovali káder už na konci tej minulej. V tíme ostalo viacero opôr, no aj od nových hráčov si vedenie čo-to sľubuje. Každý z hráčov má však vlastné očakávania a méty, ktoré chce v danej sezóne dosiahnuť. “Od sezóny očakávam, že budeme hrať dobrý hokej, ktorý sa bude páčiť divákom. Samozrejme sa budeme snažiť spraviť nejaký väčší úspech a čo sa týka mňa, tak ja sa budem snažiť odchytať čo najviac zápasov a nabrať popri Tomášovi Vošvrdovi aj nejaké skúsenosti,” dúfa rodák z Topoľčian, ktorý považuje pôsobenie v Poprade za akúsi šancu ukázať sa a dokázať, čo všetko v ňom skutočne je.


Juraj Halo prichádza nabrať skúsenosti a prvýkrát sa na dlhšie obdobie usadiť v Tipsport lige (foto: hokej.sk)

Po niekoľkých rokoch sa Popradu podarilo prebojovať sa medzi štyri najlepšie tímy, no sezónu zakončili trochu smolne, keď sa im nepodarilo zdolať favorizovanú Banskú Bystricu a siahať na pódiové umiestnenie. “Tak ako som spomínal, očakávania sú len tie najväčšie a máme výborné mužstvo. Nebude to jednoduché, ale dúfam, že by sme mohli získať nejakú medailu.”

Štúdium na vysokej škole a pritom hranie na tej najvyššej úrovni si vyžaduje veľa sebazaprenia a driny. Zo sociálnych sietí sme sa dozvedeli, že Juraj práve vyštudoval, promoval a do novej sezóny tak pôjde s čistou hlavou a titulom Magister. “Študoval som v Nitre na Univerzite Konštantína Filozofa a študoval som odbor šport a zdravie. Osobne som hlavne rád, že som popri hokeji dokázal vyštudovať vysokú školu, keďže to nie je nič jednoduché. Musel som kvôli tomu obetovať veľa voľného času, ale o to viac som rád, že sa mi to nakoniec podarilo,” pochválila sa nová akvizícia Kamzíkov.

Posledná otázka už tradične smerovala na to, čo od posily môžu fanúšikovia v nasledujúcej sezóne očakávať a čo dokáže priniesť tímu v honbe za vysneným tipsportligovým primátom. “Ak mám opísať svoj brankársky štýl, tak osobne si myslím, že ho mám troškú iný od ostaných brankárov. To však fanúšikovia uvidia na ľade. Som rýchly, viem dobre čítať hru a veľmi rád sa hrám a rozohrávam puky.”

 


Trénerský tím verí, že sa Halovi podarí naplniť očakávania a pretaviť prvoligovú formu aj do Tipsport ligy
Facebook komentáre