Program prípravných zápasov pred sezónou 2019/2020
4. júla 2019
Hokejový príbeh Igora Rataja
7. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Lukáš Matejka

Po legionároch prichádza predstavenie hráča, ktorý si už v najvyššej slovenskej súťaži čo-to preskákal. Prežil vzostupy aj pády, predstavil sa v tíme majstra Kazachstanu, no okúsil aj trpké vypadnutie svojho tímu v baráži o udržanie. Dnes sa s nami o svoje dojmy a názory podelí odchovanec martinského hokeja, Lukáš Matejka.

Po troch ofenzívnych posilách prichádza na rad vôbec prvá posila Kamzíkov do novej sezóny. Tá prišla na vyžiadanie nového asistenta trénera, Pavela Paukovčeka, ktorý mal s urasteným obrancom veľmi dobré skúsenosti práve z pôsobenia v Žiline. “Oslovil ma pán tréner Paukovček, ktorý ma trénoval minulú sezónu v Žiline. Podpis zmluvy prebehol hladko, bez nejakých komplikácii a boli pri ňom všetci kompetentní. Ponuka prišla rýchlo a ja som ju ešte rýchlejšie prijal. Veľmi sa teším na pôsobenie v Poprade,” započal rozhovor Lukáš Matejka, pre ktorého bude Poprad štvrtým angažmánom v Tipsport lige.

Ako sme už spomínali, aj Lukáš bol členom kádra, ktorý minulú sezónu vypadol zo slovenskej najvyššej súťaže. Jeho Žilina v baráži nestačila na Michalovce, ktoré si tak prvýkrát zahrajú medzi elitou. Sklamanie však pominulo, prišla ponuka z Popradu a nové dobrodružstvo sa môže začať.  “To sklamanie pretrvávalo dlhšiu dobu, no taký je šport. Myslím si, že v Poprade boli vždy vysoké ambície, takže očakávania sú veľké a verím, že sa nám podarí ich naplniť.”


Lukáš Matejka dúfa, že s Kamzíkmi zažije úspešnú sezónu (foto: hokej.sk)

Popradská organizácia má na ďalšiu sezónu veľké plány, pričom vedenie, hráči aj fanúšikovia očakávajú útok na tie najvyššie méty. Podobne to cítia hráči, pre ktorých sú práve tieto ambície veľkým lákadlom pri podpise zmluvy pod Tatrami. “Pred každou sezónou sú tu len tie najvyššie ciele. Verím, že utvoríme skvelú partiu na ľade aj mimo neho,” zaželal si skúsený obranca po absolvovaní letnej prípravy s novým klubom.

A práve príprava je to, od čoho závisí celá sezóna a obdobie leta vo veľkej miere odrzkadľuje to, čo sa bude diať počas celej sezóny. Hráči naberajú kondíciu po dovolenkovom období, navzájom sa spoznávajú a v prípade nováčikov sa jedná o akési prvotné oťukanie sa v novom prostredí. “Príprava bola na úrovni, takže som veľmi spokojný. Zoznamovanie s ostatnými bola iba taká rutina, keďže väčšina hráčov sa už  poznáme. Prvotné pocity boli veľmi príjemné a ďalej sa to už len stupňovalo. Môžem teda len skonštatovať, že sa zatiaľ v Poprade cítim veľmi dobre.”

Podtatranci skladajú veľmi sympatický a konkurencieschopný káder. Opäť je to určitý mix legionárov, odchovancov a slovenských hokejistov, pričom vedenie Kamzíkov dokázalo udržať väčšinu z minuloročného úspešného kádra. Aj kvalitný tím, či športové zázemie rozhodli o tom, že bude Matejka túto sezónu pôsobiť práve v Poprade. Naša ďalšia otázka tak smerovala na tému, či má HK Poprad káder na to, aby sa mohol v budúcej sezóne pobiť iba o tie najvyššie ciele. “Myslím si, že áno. Práve preto som sa rozhodol prijať ponuku z Popradu,” objasnil svoje dôvody Lukáš, ktorý sa spolu s ostatnými spoluhráčmi vráti na konci júla do ostrej prípravy na ľade.

Posledná otázka smerovala už tradične na to, ako vidí Lukáš sám seba ako hokejistu, ale aj ako profesionála. Ten sa však nechcel hodnotiť predčasne, radšej to nechá na fanúšikov a odborníkov. “Takéto sebahodnotenie mi moc nejde, to nechám na iných. Samozrejme, že by som bol veľmi rád, ak by sa nám našou hrou a výsledkami podarilo pritiahnuť na štadión čo najviac fanúšikov!”


V podobe Lukáša Matejku nájdeme zodpovedného obrancu s čuchom na body
Facebook komentáre