Na slovíčko s posilou: Dominik Kramár
15. júla 2019
Kamzíci sa prvýkrát zišli na ľade
22. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Peter Bjalončík a Matej Paločko

Už zajtra sa začína ostrá príprava na ľade, počas ktorej bude mať tím možnosť lepšie sa spoznať, natrénovať špecifické herné situácie a opäť sa trošku oťukať aj vo svojom prirodzenom hokejovom prostredí. Ku kolektívu sa postupne budú pridávať legionári a celý tím sa stmelí tak, aby bol čo najlepšie pripravený na úskalia novej sezóny Tipsport ligy. Čakanie na ostrý štart si však môžete spríjemniť ďalším zo série článkov Na slovíčko s posilou, kde sa Vám teraz predstavia dvaja mladí Kamzíci, Peter Bjalončík a Matej Paločko.

Tieto dve mená sú fanúšikom popradského hokeja veľmi známe, keďže sa jedná o našich odchovancov, takže nie je veľmi potrebné si ich bližšie predstaviť. Každého z nás však zaujíma, ako títo dvaja mladíci prežili svoje hosťovanie vo francúzskom Nice a ako prebiehala komunikácia na trase hráč – klub. “Pôsobenie v Nice hodnotím iba pozitívne. Pomohlo mi stať sa lepším hráčom a takisto aj vyspelejším človekom. Videl som novú krajinu, nové miesta, nový štýl hokeja a myslím, že mi to tam pasovalo aj po osobnej stránke. Jediné, čo môžem zhodnotiť nie tak pozitívne, je to hokejové zázemie v Nice. Dopočul som sa však, že v budúcnosti plánujú postaviť nový štadión, čo by bolo super a bolo by to ešte viac atraktívne miesto pre hokej. Čo sa týka komunikácie s klubom, bol som v kontakte viac menej iba s pánom Jurinyim, ktorý sa zaujímal ako sa mám a pravidelne telefonoval s trénerom Sutorom a zisťoval ako hrám a ako sa mi darí,” opísal svoje francúzske dobrodružstvo už zcestovaný Peter Bjalončík.

Druhým navrátilcom z Nice je aj další odchovanec Popradčanov, Matej Paločko. Ten prežil pri azúrovom pobreží taktiež skvelý ročník, pričom aj on celú túto štáciu hodnotí pozitívne a teší sa na novú sezónu Tipsport ligy. “Nevedel som, čo mám očakávať a nakoniec som bol rád, že som sa rozhodol práve pre Nice. Všetko sa to dohodlo najmä vďaka popradskému vedeniu. Tréneri mi dávali dôveru v dôležitých momentoch a ja som sa im snažil odvďačiť dobrým výkonom. Mimo ľadu bolo o nás dobre postarané od začiatku až do konca za čo som veľmi vďačný. Stretol som tam veľa skvelých ľudí, takže určite celé pôsobenie v Nice hodnotím pozitívne. Jedine negatívum boli premňa asi tie vysoké teploty v Nice, možno preto som veľa času trávil na zimnom štadióne (smiech). S realizačným tímom sme sa hneď na začiatku dohodli, že má budú sledovať a informovať sa o mne a neskôr aj o Peťovi Bjalončíkovi, ktorý tam bol so mnou.”

Posledná sezóna je však už minulosťou a je potrebné sa sústrediť na nasledujúci ročník. Podtatranci začali zbrojiť v predstihu, pričom sa im podarilo vyskladať opäť kvalitný a konkurencieschopný tím, ktorý bude pomýšľať iba na tie najvyššie priečky. “Myslím si, že tím ostal viac menej pokope, čo je super, pretože sa navzájom poznáme. Verím, že noví hráči zapadnú spoločne so zahraničnými a vytvoríme minimálne tak super partiu, aká tu pôsobila minulú sezónu. Individuálne ciele, čo sa týka bodov, si nedávam, pretože to zväzuje ruky a veľmi to nepomáha. No každopádne sa chcem zlepšovať vo všetkých hokejových činnostiach, pretože som veľmi ambiciózny a chcem to s hokejom dotiahnuť čo najvyššie. No a tímové ambície sú každý rok najvyššie a verím v ešte lepšiu sezónu, než bola tá minulá. To znamená prejsť minimálne cez semifinále. Popradskí fanúšikovia si to zaslúžia rovnako ako my hráči, čiže v kabíne myslíme určite aj na nich,” priblížil Bjalončík, pre ktorého bolo Francúzsko druhou zahraničnou skúsenosťou po mládežníckej sezóne vo Fínsku.


Pre mladého Bjalončíka môže byť táto sezóna prelomová

So skladbou mužstva však nie je spokojný iba prvý menovaný, no aj u Mateja Paločka rezonujú z celého kolektívu iba dobré pocity. Svoje ambície a úlohy si však chce s trénerským tímom prebrať až potom, čo odštartuje príprava na ľade. “Mužstvo vyzerá dobre, no hlavné je, nech sa urobí skvelá partia a môžeme pomýšľať na tie najvyššie ciele. Pre mňa je dôležité to, čo tréneri uvidia na tréningoch a prípravných zápasoch a potom si určite sadneme a povedia mi, čo odomňa očakávajú a aké budem mať úlohy. Tie sa budem snažiť plniť a pomôcť tímu čo najviac.”

Hráči opäť absolvovali spoločnú suchú prípravu, počas ktorej makali sedem týždňov na tom, aby vkročili do nového ročníka čo najviac pripravení. “Ja som s letnou prípravou spokojný. Tréningy boli kvalitné a samozrejme aj náročné, no vždy sme mali čas na svoje veci, čo nám nešli, a chceli by sme ich zlepšiť,” nechal sa počuť Matej, ktorý si letnú prípravu vychutnal a je pripravený čo najviac pomôcť tímu v bojoch o vôbec prvý ligový primát. “Letnú prípravu hodnotím pozitívne po každej stránke. Tréneri si dali záležať na tom, aby nás to posunulo vpred hlavne silovo a kondične. Dôležitá je takisto medzifáza pred ľadom a po letnej príprave, kde každý hráč musí pracovať na svojej kondícii, ináč všetko, čo robil, môže stratiť a trénoval sedem týždňov zbytočne. Myslím, že som tuto fázu zvládol výborne a pracoval na sebe,” pochválil sa Peťo Bjalončík, ktorý sa cíti byť pripravený na čoraz dôležitejšie úlohy v kádri Kamzíkov.

Popradčania svoje ambície netaja a každý hráč sa už teší na začiatok tipsportligových bojov. Aké však majú ciele Kamzíci a na čo sa priaznivci môžu tešiť? Na to Vám mladíci veľmi radi dajú odpoveď! “Poďme spoločne mieriť na ten najvyšší cieľ! Cesta je však dlhá a náročná a budeme potrebovať každého. Bez fanúšikov to totiž nie je ono a nie nadarmo sa hovorí, že vedia byť šiestym hráčom (úsmev). Dúfam, že budú stáť za nami v dobrom aj v zlom. Prilákať ich chceme najmä bojovnosťou a nasadením, pretože bez toho je ťažko uspieť,” poprial si do novej sezóny Matej Paločko.

“V novej sezóne môžu fanúšikovia odomňa očakávať maximálne nasadenie v každom zápase, bojovnosť a to povestné popradské srdce. Verím, že našou peknou hrou ich prilákame na štadión v čo najväčšom počte a budú nás povzbudzovať za každého stavu. Hráčom sa hrá totiž vždy lepšie, keď sú tribúny plné. Fanúšikom by som chcel odkázať, aby sa na novú sezónu tešili, lebo tak ako oni, tak aj my si ju chceme užiť naplno a spoločne nám to pojde ľahšie,” uzavrel interview Peter Bjalončík.


Matej Paločko pred štartom verí vo svoje aj tímové schopnosti
Facebook komentáre