Zápas ako na kolotoči rozhodol Karterud v predĺžení
18. septembra 2019
Ponuka práce: predajca/predajkyňa bulletinov
19. septembra 2019

Na slovíčko s posilou: Petr Ulrych

Ostrá sezóna Tipsport ligy sa nám už začala a Kamzíci už takisto zarezávajú v súťažných stretnutiach. Oči popradských priaznivcov sa teraz upínajú na ľad, kde ich miláčikovia hrajú proti smotánke najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Mužstvo sa tesne pred začiatkom ročníka posilnilo o dvoch zadákov, pričom v dnešnej rubrike “Na slovíčko s posilou” sa zameriame na českého beka, Petra Ulrycha.

Nová legionárska posila Kamzíkov prichádza pod Tatry vystužiť defenzívu HK Poprad. Dobre stavaný obranca, ktorý posledné dve sezóny obliekal dres konkurenčného Zvolena, prichádza do nového prostredia s vidinou zabojovať o tie najvyššie méty. “Vďaka môjmu agentovi som sa dozvedel, že Poprad zháňa veľkého silového obrancu. Následne som dostal ponuku a s príchodom som vôbec neváhal. Viem, že sa tu hrá dobrý hokej a tak som si povedal, že by som do toho šiel,” započal interview najnovší prírastok do kabíny HK Poprad.

Ambície sú to, čo zdobí popradský hokej už veľa rokov. Faktom však ostáva, že Kamzíci na vytúženú trofej pre víťaza Tipsport ligy ešte nesiahli, no každý hráč v kabíne po tom túži a chce sa nezmazateľne zapísať do dejín hokeja pod Tatrami. “Verím, že sa dostaneme do finále play off. Máme výborný tím a dúfam, že sa pobijeme o pohár,” nechal sa počuť Petr, ktorý netají svoje ciele do nadchádzajúceho ročníka. “Každý hráč má pred sezónou svoje ciele. Všetci sa chceme posúvať nahor, takže áno, aj ja mám svoje ambície, no tie sa ukážu až na ľade a uvidíme, či sa mi ich podarí naplniť.”

Príchod do nového prostredia je stále veľmi špeciálny, pričom o tom, či sa hráč naplno usadí v mančafte rozhodujú viackrát detaily. Vyoký český bek však už pozná slovenskú Tipsport ligu z pôsobenia vo Zvolene, kde minulý rok so svojimi spoluhráčmi opäť siahali na finále play off, pričom nakoniec však skončili iba pred jeho bránami. Poprad je pre Petra nová skúsenosť, na ktorú sa však veľmi teší. “Zatiaľ sa cítim výborne a veľmi sa teším, ako sa nám bude počas sezóny dariť. Ako som už hovoril, máme výborný tím a verím, že sa pobijeme o každý puk. Budeme bojovať v každom zápase a dúfame, že budeme postupne siahať na najvyššie priečky,” doplnil skúsený zadák.

Nakoniec už tradične prišlo na rad predstavenie najnovšej posily. Sympatický obranca sa priznal, že veľmi rád spoznáva nové miesta a teší sa na podporu domáceho publika. “Cez leto predovšetkým rád cestujem so svojou priateľkou. Veľmi obľubujem jedlo a preto som sa už tešil na slovenskú kuchyňu. Čo sa týka fanúšikov verím, že nás budú podporovať a teším sa na atmosféru, ktorá bude panovať na ľade počas celej sezóny,” zakončil rozhovor.

Facebook komentáre