Pod Tatry sa vracia skúsený zadák Lukáš Kozák
4. septembra 2019
František Štolc: “Cítime sa byť pripravení, od prvých zápasov si toho veľa sľubujeme.”
7. septembra 2019

Najnovšie aktuality z dielne Kamzíkov očami riaditeľa Jurinyiho

Posledné dni sa v kádri Kamzíkov niesli v rytme ukončenia fázy prípravných zápasov, pričom včera sa mužstvo posilnilo o ďalších dvoch bekov. Postupne tak mužstvo prechádza opäť ďalšou obmenou pred blížiacimi sa ostrými bojmi o tipsportligový primát. Sučasne s novými príchodmi muselo prísť aj pár nevyhnutných odchodov, ktoré postupne naznačujú, v akom zložení vykorčuľujú hráči HK Poprad do prvého súťažného zápasu proti Banskej Bystrici.

Uplynulá príprava Podtatrancov jasne naznačila, v ktorých aspektoch klub tlačí tá povestná topánka najviac. “Neboli sme spokojní s adaptáciou niektorých hráčov v mužstve, hlavne čo sa týka Jesseho Pelama, od ktorého sme v príprave očakávali oveľa viac. Bohužiaľ nám však nezapadol do systému tak, ako to očakávali tréneri a tým pádom sme sa dohodli na ukončení kontraktu. Čo sa týka Lukáša Matejku, tam to bolo podobné a taktiež do toho konceptu nezapadol. Chlapcom však prajem do budúcna všetko dobré,” objasnil situáciu posledných dní riaditeľ HK Poprad, Ľudovít Jurinyi.

Ten posledné týždne usilovne pracoval na tom, aby Kamzíci do novej sezóny nastúpili v čo najsilnejšom zložení. Mužstvo sa včera vystužilo dvoma skúsenými obrancami, ktorí majú zabezpečiť stabilitu zadných radov aj v nasledujúcom ročníku. “Počas prípravy sme sledovali a vyhodnocovali to, kde nás tá topánka tlačí najviac. Uvedomujeme si, že v prvom rade to je iba príprava a už len čas ukáže, ako si to nakoniec sadne. Chýbal nám však fyzicky silný obranca, od ktorého očakávame najmä fyzickú hru do tela a aby robil rešpekt na ľade. Preto sme sa rozhodli angažovať Petra Ulrycha. Čo sa týka druhého obrancu, tým je Lukáš Kozák. Jeho poznáme a vieme o ňom, že rád hrá fyzický a tvrdý hokej. Je to kvalitný defenzívny obranca, vieme ho použiť na presilovku a na strely od modrej,” opisuje šéf HK Poprad rozhodnutie vedenia, prečo sa rozhodlo posilniť práve defenzívne rady klubu spod Tatier. “Vystužili sme teda obranu a ak si to sadne a brankár nás podrží, útok si už svoju robotu urobí. Potom by to mohlo vyzerať rovnako, ako v minulej sezóne a možno ešte aj lepšie. Ak to však nebude fungovať, budeme robiť ďalšie zmeny smerom do budúcna, no zatiaľ to ostáva takto,” priblížil Jurinyi, ktorý naznačil, že do kádra Kamzíkov by predsalen niekto pribudnúť mohol.

Na prekvapenie mnohých sa z tímu porúčal Jesse Pelamo, ktorý rozhodne nenaplnil očakávania, ktoré naňho boli v posledných týždňoch kladené. Vedenie má teraz jasnú úlohu a to nahradiť fínskeho forvarda niekým podobným, pričom vstupné kritériá pre novú posilu sú jasne dané. “V hľadáčiku máme ešte jedného útočníka, takže uvidíme, či sa nám niečo podarí. Hoci sme už pred časom avizovali, že káder je už uzavretý, stále sme rátali s možnosťou príchodu jedného útočníka. Pozeráme sa po fyzickom a silovom powerforvardovi, takže uvidíme, čo z toho bude. Malo by sa jednať o priamu náhradu za Pelama a už dlhší čas sa obzeráme po vhodnom adeptovi, ktorý by spĺňal naše kritériá,” vysvetlil budúce kroky vedenia vedúci popradského hokeja.

Špeciálna situácia nastala v prípade Phila Johanssona, ktorý nemá ešte dvere do klubu úplne zatvorené. Črtá sa preňho teda šanca začať sezónu inde a postupne si vybojovať štáciu v kádri Popradu. “Johansson má viacero ponúk od našich partnerských mužstiev, takže uvidíme, čo z toho bude. Ak sa ich však rozhodne neprijať, bude musieť odísť,” ukončil interview.

Facebook komentáre