Mike Dalhuisen ostáva v popradskom drese
21. júla 2020
Lukáš Handlovský bude naďalej hájiť popradské farby
23. júla 2020

Novou akvizíciou tímu Kamzíkov sa stal Patrik Lušňák

Súčasťou popradského tímu bude v novej sezóne útočník Patrik Lušňák, s ktorým sa klub dohodol na spolupráci.

Extraligovými skúsenosťami ošľahaný forvard absolvuje pod Tatrami premiéru. Pri rozhodovaní o pôsobisku zavážil trénerov záujem. “Poznám trénera Petra Mikulu, ktorý ma oslovil a ja som si povedal, že idem do toho. S klubom som sa dohodol už len na podmienkach,” ozrejmil vznik spolupráce najnovší prírastok v popradskej kabíne.

Vedenie aj hráči deklarujú záujem o útok na najvyššie priečky. Rovnaké ambície má aj piešťanský odchovanec. “Poprad patrí posledné roky medzi najlepšie mužstvá, potvrdil to aj v uplynulej sezóne, keď pred play off vyhrával jeden zápas za druhým. Verím, že to tak bude pokračovať,” vyhlásil Lušňák, ktorý vnímal Podtatrancov ako ťažkého súpera. “Proti Popradu sa mi hralo ťažko, pretože mal vždy útočníkov, ktorí hrali dopredu a ťažko sa ich bránilo. Na domácom ihrisku to bolo vždy ťažké.”

Pre niekdajšieho člena reprezentácie pôjde o nové prostredie, pozná však viaceré tváre v kádri. “Počas prípravy som bol niekoľkokrát na ľade s Mirom Preisingerom a vo Zvolene som hrával s Lukášom Handlovským. Myslím však, že poznám viacerých chalanov,” prezradil Lušňák.

Na novú sezónu je pripravený. Cieľom je ukázať hru, ktorá ho zdobí. “Chcem pomáhať víťaziť, vrátiť sa k svojej hre a dávať body a góly,” uzavrel.

Patrik Lušňák je odchovancom Piešťan. V rámci najvyššej slovenskej súťaže pôsobil v extraligovej Skalici, Piešťanoch, Košiciach, Zvolene a Nitre. V minulosti pôsobil aj v českej extralige, kde obliekal dresy Třinca, Chomutova a Brna. Medzinárodné skúsenosti má z pôsobenia v KHL v drese Slovanu Bratislava. 31-ročný krídelník reprezentoval Slovensko aj na dvoch svetových šampionátoch. Uplynulú sezónu strávil v Nitre a v 51 dueloch si na konto pripísal 14 bodov za 7 gólov a rovnaký počet prihrávok.

Facebook komentáre