AKTUALIZOVANÉ: Finálna verzia rozpisu domácich zápasov pre sezónu 2019/2020!
3. septembra 2019
Pod Tatry sa vracia skúsený zadák Lukáš Kozák
4. septembra 2019

Obranu Kamzíkov prichádza vystužiť Petr Ulrych

Nová sezóna Tipsport ligy je už pred dverami a na Kamzíkov čaká opäť ďalšia výzva v podobe bojov o víťaza slovenskej najvyššej súťaže. Príprava je už za nami a trénerský tím na čele s Františkom Štolcom mal dosť času na to, aby posúdil stav jednotlivých hráčov, vyvodil dôsledky a prípradne zistil, kde mužstvo ešte potrebuje posilniť. Takáto reakcia nakoniec aj prišla a pod Tatry sa sťahuje český obranca, Petr Ulrych.

Petr Ulrych nie je na tipsportligových klziskách žiadnym nováčikom, keďže už dve sezóny brúsil slovenské ľady v drese HKM Zvolen. V drese ‘Rytierov’ odohral dokopy 84 zápasov, v ktorých si pripísal 15 bodov. Český bek je na základe rozhodnutia trénerov to pravé na vystuženie obrannej línie Popradčanov. “S agentom sme sa rozprávali, že v Poprade je dobrá organizácia, hrá sa tu dobrý hokej a je to akási kolíska hokeja na Slovensku. Prichádzam tu s tým, že sa s mužstvom pobijeme o finále play off a nič iné ma v tomto smere nezaujíma. Chcem sa do toho vrhnúť naplno a ako sa hovorí, po hlave.”

Nováčik v kabíne Kamzíkov síce prichádza do nového prostredia, no s cennými skúsenosťami a chuťou niečo dosiahnuť. Počas fázy adaptácie v tom nebude sám, keďže spoluhráči mu budú určite nápomocní, špeciálne Tomáš Vošvrda. S tým si zahral v jednom tíme počas ich spoločného pôsobenia v českej extralige a podľa Petra si určite budú spolu rozumieť. “Viem, že tu pôsobí Tomáš Vošvrda, s ktorým sme spolu hrali za Liberec. Dúfam teda, že si spolu budeme vzadu dobre rozumieť,” priznal sa skúsený český bek, ktorý jedným dychom dodáva, že ani v tejto sezóne to nebude mať žiadny z tímov Tipsport ligy jednoduché. “Všetko sa uvidí až potom, ako sa celá súťaž naplno rozbehne. Každé mužstvo bude musieť ukázať svoju kvalitu, aby to tomu slovenskému hokeju aj niečo dalo,” zakončil rozhovor Ulrych, ktorý si v novom pôsobisku zvolil číslo dresu #58.

Zároveň po dohode s klubom ukončili štáciu v kabíne Kamzíkov útočník Jesse Pelamo a obranca Lukáš Matejka. Kanaďan Phil Johansson na skúške neuspel. Všetkým trom menovaným prajeme do budúcnosti  všetko najlepšie a veľa zdravia.

Petra však v Poprade srdečne vítame a prajeme mu v drese s Kamzíkom na hrudi len to najlepšie. Pre dnešok to však nie je ešte zďaleka všetko! Pozorne sledujte sociálne siete HK Poprad, keďže v nasledujúcich hodinách sa môžu objaviť ďalšie horúce novinky z kuchyne Kamzíkov!

Facebook komentáre