Peter Mikula ostáva na lavičke Popradu

Vedenie HK Poprad sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s trénerom Petrom Mikulom. Klub spod Tatier s ním predĺžil zmluvu na ďalší ročník.

Skúsený lodivod pôsobí pri mužstve Kamzíkov od októbra 2019. So svojimi zverencami sa od ujatia funkcie dokázal v priebežnej tabuľke posunúť z 11. na 4. priečku. Vysoké ambície, ktoré mal s hráčmi Popradu, nemohol zrealizovať pre predčasné ukončenie súťaže vyvolané pandémiou koronavírusu.

Najúspešnejší tréner zo sezóny 2012/13 povedie popradských hokejistov aj v novom ročníku Tipsport ligy. Z predĺženia kontraktu má radosť. „Po rokoch som začal s radosťou chodiť do roboty a bavilo ma to. Prijal som preto ponuku na ďalšiu sezónu a chcem odviesť dobrú prácu,“ vyjadril sa šéf popradskej lavičky.

O novej sezóne má určité predstavy. Aktuálne pomýšľa nad skladbou kádra. „Chceme poskladať kvalitné, morálne zodpovedné a oddané mužstvo,“ dodal Mikula.

V trénerskej otázke malo vedenie jasno. „Pán Mikula Bol naša jednoznačná voľba, o čom sme boli presvedčení už v priebehu sezóny. V súčasnosti je to najlepší adept na dokončenie spoločne začatej práce,“ uviedol k predĺženiu kontraktu riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Asistentom trénera hokejistov Popradu bude aj naďalej Ján Šimko. Rovnako pokračuje pri tíme aj tréner brankárov a videoanalytik Stanislav Salát. Staronovým členom trénerského štábu sa stal František Štolc, ktorý zastáva v klube funkcie športového manažéra a manažéra mládeže. Pri A-mužstve bude pôsobiť ako druhý asistent hlavného trénera.