Pomôžme mladým Popradčanom spoznať popradský hokej!

Od nástupu nového vedenia a marketingového tímu si náročný popradský fanúšik znova hľadá cestu na Zimný štadión. Trvalo to tri roky, no drina a tvrdá práca každého člena vedenia sa začína prejavovať a ľudia zapĺňajú tribúny podobne, ako tomu bolo pred pár rokmi. Postupne sa totiž začína budovať nové mladé jadro fanúšikov Kamzíkov a vy dnes môžete byť pritom, hoci bývate v zahraničí.

V Poprade sa založila nová iniciatíva, ktorá má za cieľ znova priblížiť popradský hokej aj našim ratolestiam a budúcim generáciám. Ruku k dielu môžu najnovšie priložiť aj fanúšikovia, ktorí žijú v zahraničí a majú záujem pomôcť hokejovému klubu Poprad s výchovou ďalšej generácie fanúšikov. „Celé to vzniklo úplne jednoducho. Keďže sledujem HK Poprad zo zahraničia, stále ma trápia nízke návštevy na štadióne. Keď som však prišiel na Vianoce do Popradu a zašiel na hokej, bolo zrazu vypredané. Stretol som tam naviac dosť mojich známych, ktorí dlhodobo žijú v zahraničí. Tak sa vo mne začala rodiť myšlienka, čo s tým urobiť,“ nechal sa počuť zakladateľ hnutia, Ján Jabrocký.

Pán Jabrocký však nie je jediný, koho trápi, že zimák už nie je tak plný, ako v minulosti. Kamzíci potrebujú podporu aj z hľadiska a celý klub pracuje na 100% na tom, aby dokázal fanúšikom dodať ten najlepší herný, ale aj marketingový servis. Klub ožil, fanúšikovia sa vracajú na štadión, no je potrebné vychovať si ďalšiu generáciu mladých, ktorí túto štafetu postupne preberú. Keďže ale veľa mladých nemá financie na to, aby si dokázala pravidelne kúpiť lístok, iniciatíva s názvom Choď za mňa na hokej chce mladým Popradčanom umožniť sledovať svojich obľúbených Kamzíkov priamo na štadióne. „Bohužiaľ, moja generácia vo veľkom odišla z Popradu a práve my by sme normálne učili chodiť na hokej v Poprade našich potomkov a vychovávali ďalšiu generáciu fanúšikov. Lenže to sa v súčasnosti nedeje,“ priblížil Ján Jabrocký, ktorý chce za pomoci tejto iniciatívy ponúknuť fanúšikom zo zahraničia možnosť podporiť popradskú mládež kúpou lístka na zápasy HK Poprad.

„Práve preto sme sa rozhodli založiť túto iniciatívu. My zo zahraničia, ale aj domáci fanúšikovia, môžeme dostať na hokej mladých ľudí, ktorí obvykle ešte nie sú zárobkovo činní. Pomôžeme im tak vytvoriť návyk chodiť na zápasy Kamzíkov a zamilovať si popradský hokej,“ pokračuje Ján, ktorý verí, že táto iniciatíva pomôže k tomu, aby sa opäť naplnil popradský zimák a aby sme spoločne vytvorili atmosféru, ktorú nám bude každý závidieť. Viac informácií nájdete vo facebookej skupine Choď za mňa na hokej, či na Instagramovom účte rovnomennej iniciatívy pod nickom @hkpp_f2f.