Poprad angažoval fínskeho krídelníka

25-ročný útočník Jouka Juhola sa dohodol na zmluve s HK Poprad. Klub pracuje aj na príchode ďalšej útočnej posily.

Hokejový Poprad doplnil útočné rady. Pod Tatry prichádza fínske krídlo Jouka Juhola, ktorý má na svojom konte šesť ročníkov v elitnej fínskej lige. Jedná sa o výborného korčuliara o ktorom veríme, že zapadne do koncepcie trénera Mikulu. „Všetko sa zomlelo tak rýchlo. Na začiatku týždňa som dostal ponuku. Počul som, že Poprad je veľmi dobrá hokejová organizácia a má reálnu šancu na úspech. Tiež som dostal referencie o lige, že je veľmi dobrá. Musíte v nej dobre korčuľovať a bojovať,“ povedal na úvod.

„Myslím si, že som tímový hráč a korčuľovanie je moja prednosť. Som schopný hrať aj presilovky, oslabovky a kľúčové momenty. Ako osobnosť som veľmi kamarátsky a rýchlo zapadnem do partie. Slovensko a Poprad ešte nepoznám, ale už viem, že tu bude dobre. Aj hory vyzerajú cool. Mimo ľadu sa venujem hudbe a rybolovu,“ zrekapituloval o sebe.

Jouka Juhola strávil takmer celú seniorskú kariéru vo fínskom celku Ässät Pori. Tri sezóny bol spoluhráčom obrancu Olliho Vainia. V 155 zápasoch strelil 12 gólov a pridal 16 asistencií. Poslednú sezónu dohral v drese tímu Nybro Vikings pôsobiacom v tretej najvyššej švédskej súťaži.