Poprad nepostúpil do finálovej skupiny

Dnešný zisk dvoch bodov Krakovom odsunul Poprad na nepostupovú priečku.

Aj keď to možno niektorí budú brať ako alibistickú výhovorku, Poprad narozdiel od svojich súperov nedisponoval plnou súpiskou, čo na trojdňový turnaj nestačilo.

V Krakove pre uzávierku súpisky nemohli hrať nové posily Jamie Arniel, Cole Ully a Dávid Bondra. Peter Novajovský do Krakova necestoval, rovnako ako Adam Drgoň, ktorého doviezol konzultant Juraj Bondra priamo pred rozvičkou záverečného súboja s Karagandou. Zranenie nepustilo do hry Michaela Vandasa, celý turnaj odohral so sebazaprením Peter Bjalončík. Marek Hudec je v procese rekonvalescencie po zranení a tiež nemohol do Krakova cestovať.

Nakoniec o osude Popradu rozhodol vzájomný zápas s Krakovom, ktorý vyhrali domáci hráči. Popradu mohlo pomôcť Asiago, ktoré bolo favoritovi z Krakova dnes večer viac ako vyrovnaným súperom, ale nakoniec v predĺžení získal Krakov rozhodujúci bod navyše.

Najproduktívnejším hráčom našej skupiny bol Nikita Anochovskij z Karagandy, ktorý nazbieral 4 body za 3 góly a asistenciu. Hneď za ním boli Dávid Skokan a Patrik Svitana za zhodnú bilanciu gól a 3 asistencie.

Z druhej skupiny F postúpili ďalej dánsky Aalborg a bieloruský Gomeľ. Finálová skupina sa odohrá 7. až 9. januára 2022 a hlavnými favoritmi na jej usporiadanie sú Aalborg a Krakov.