Popradské šťuky s ďalšou výhrou

Aquacity Pikes – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Suchý (Zekucia, Mešár), 37. Peresunko (Králik, Burzík), 58. Šotek (Peresunko, Burzík), 60. Peresunko (Suchý, Šotek) – 31. Šlank (Fabuš, Krchňavý)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:28

Rozhodovali: Kocúr, Smrek – Tomáš, Janiga

1 493 divákov

Zostavy:

Pikes: Rabčan – Burzík, Česánek, Zekucia, Mešár, Lavička, Nahalka – Peresunko, Suchý, Šotek – Tkáč, Paločko, Valigura – Kylnar, Oško, Chlepčok – Stanček, Králik, Sokoli

SR 18: Lenďák – Ličko, Kupec, Húževka, Beluško, Šlank, Fabuš, Hazala, Šimon – Šilhár, Semančík, Lašš – A. Nemec, Pobežal, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liška, Krchňavý, Liščinský

Hlasy po zápase:

Ľubomír Hurtaj, hlavný tréner AquaCity Pikes: Bol to veľmi ťažký zápas. Kredit musím dať „osemnástke“. Hrala a korčuľovala veľmi dobre. My sme sa na to pripravovali. Od začiatku boli živší, prekorčuľovali nás a vyhrávali súboje. My sme dnes chceli získať hlavne tri body. Hovorí sa, že povinné, hoci to tak nie je. Ale máme ich a sme radi, že sme to zvládli, aj napriek tomu, že to bola dráma do konca. Dnes to bolo vďaka podpore žiakov iné, bol to veľmi dobrý nápad a hráči mali konečne iný pocit z hokeja.“

Martin Dendis, tréner SR 18: Zápas sa hral vo veľmi vysokom tempe už od začiatku. Mužstvá si nič nedarovali. Bol to zápas o jednom góle. My sme na konci ešte dvakrát odvolali brankára. Nemáme sa za čo hanbiť. Vytvorili sme si veľa šancí, z ktorých sme mohli skórovať. Vo veľkej časti hry sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Bol to dobrý zápas dvoch kvalitných tímov. Verili sme si na víťazstvo za tri body proti kvalitnému súperovi. V závere sme nedokázali prekonať brankára, ale vytvorili sme si tlak a šance. Chalanom nemôžeme nič vyčítať.“