Kamzíci sa spoločne stretnú na ľade
2. augusta 2020
Posilou HK Poprad sa stal Marcel Haščák
4. augusta 2020

Popradskí hokejisti začali s prípravou na ľade

Mesto Poprad pripravilo pre potreby hokejistov ľadovú plochu a Kamzíci konečne mohli začať s prípravou na ľade.

Pod vedením hlavného trénera Petra Mikulu vykorčuľovalo na ľadovú plochu celkovo 26 hokejistov. Z rôznych dôvodov sa nemohli prvej tréningovej jednotky na ľade zúčastniť obrancovia Boris Česánek, Richard Hodorovič, Mike Dalhuisen a útočníci Patrik Svitana, Michal Králik a Matúš Paločko. S tímom sa pripravuje aj obranca Filip Jakab, naposledy hráč HK Trnava, ktorý dostal šancu ukázať sa trénerskému štábu.

„Každý rok je to to isté. Na začiatku budú aj slzy, ale potom sa to bude každým dňom zlepšovať. Máme novú výstroj, päť mesiacov sme neboli na ľade, tieto faktory sa nedajú oklamať. Na úvod aj ľad ešte nie je v tom správnom stave, ale vieme čo nás čaká,“ povedal po prvom tréningu na popradskom „zimáku“ nový člen tímu Adam Drgoň.

„Po 4,5 mesiaci to nebola dnes žiadna sláva, u mňa to potrvá asi celý mesiac. Tiež som už starší a preto je to pre mňa ťažšie všetko pomaličky rozhýbať. Tento mesiac bude u mňa problém, ak bude teplo, osobne to nemám rád a stále s tým bojujem celé leto,“ uviedol svoje dojmy Tomáš Vošvrda.

„Ja som sa snažil už skôr udržiavať na ľade, keď bola možnosť, tak som sa sem-tam skĺzol, aby to na začiatku spoločnej prípravy nebolo také ťažké. Tieto prvé tréningy sú aj tak náročné, každého to bolí a každý si cez to musí prejsť. Ale verím, že to spoločne vydržíme, dobre potrénujeme a potom nám to pôjde už ľahko,“ zhodnotil začiatok Marek Zagrapan.

„Myslím si, že prvý tréning naplnil svojim obsahom moje očakávania a viem, že začiatky sú ťažké. Prvý vstup na ľad, či je to po mesiaci alebo roku je pre hokejistu vždy zložitý. Budeme sa snažiť, aby hráči vošli postupne do toho, čo robí hokej hokejom,“ vyjadril sa o priebehu úvodnej tréningovej jednotky tréner Peter Mikula.

Menoslov hráčov, ktorí sa zúčastnili prvého tréningu:

Brankári: Tomáš Vošvrda, Roman Rychlík, Štefan Valluš
Obrancovia: Adam Drgoň, Filip Jakab, Dávid Šoltés, Petr Ulrych, Jakub Müller, Daniel Brejčák, Dominik Kramár, Dávid Romaňák, Tomáš Božoň, Martin Semaňák
Útočníci: René Svitana, Dávid Skokan, Jakub Dzivjak, Lukáš Handlovský, Marek Zagrapan, Michael Vandas, Patrik Lušňák, Miroslav Preisinger, Adam Jevoš, Matej Paločko, Peter Bjalončík, Filip Mešár, Alex Šotek

 

Facebook komentáre